تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
خرید از چین
انجام پروژه متلب
چت روم
Bitmain antminer ks3
لوله بازکنی در کرج
خطای Soft 404 در کنسول جستجو با پادکست آموزشی soft404
امروز مگ
عمومی
نگارش در تاريخ چهارشنبه 31 خرداد 1402 توسط امروز مگ

 


خطای Soft 404 در نوار جستجو به همراه پادکست آموزشی soft404 در این مقاله قصد دارم هم به صورت متنی و هم به صورت پادکست آموزشی با شما صحبت کنم که در انتهای این مقاله می توانید مشاهده کنید. برای این مقاله آموزش سئو با ما همراه باشید.

خطای soft 404 با خطای 404 not found متفاوت است

خطای soft 404 چیست؟

در موتور جستجو خطایی مشاهده می شود که در صفحات وب سایت این هشدار ظاهر می شود

مثل این

خطای نرم 404 به این معنی است که شما صفحه ای را به کاربر نشان می دهید که وقتی صفحه 404 باشد وجود ندارد. وقتی کد HTTP متصل به این صفحه یک کد 200 برمی گرداند.

این یک توضیح مختصر در مورد خطای SOFT 404 است

اما برای توضیح کاملتر این خطا باید بگوییم که برای صفحاتی رخ می دهد که محتوا یا محصولی وجود ندارد و یا حجم مطالب در این صفحات کم است. پس از دریافت این شفاف سازی، این خطا را عمدتاً بر اساس دسته ها یا برچسب ها دریافت می کنیم. خواهد داد

اگر بخواهیم این موضوع را به تفصیل توضیح دهیم، این قسمت را با مثال هایی پر می کنیم.

مثال:

اگر وب سایت شما با استفاده از سیستم مدیریت محتوا وردپرس ایجاد شده باشد، هنگام ایجاد یک محصول یا مقاله، یک تگ جدید ایجاد می کنید و این تگ چندان کاربردی نخواهد بود.

هرگز یک محصول یا کالا را در نظر نگیرید و از آن استفاده نکنید. وردپرس به طور خودکار یک صفحه و لینک با عنوان برچسب ایجاد می کند که محتوایی ندارد.

در نتیجه

با این کار سایت خود را در معرض خطاهای Soft 404 قرار داده اید.

این صفحات یا دسته بندی های بدون محتوا برای ربات های گوگل بسیار گیج کننده هستند

در این قسمت از مقاله نحوه عملکرد لینک های گوگل را به اختصار توضیح می دهیم. با من باش محمد سلحشوری.

نحوه کار ربات های موتور جستجو

هنگامی که روبات ها وب سایت شما را بررسی می کنند، پیامی به نام کد وضعیت HTTP از سرور برای آنها ارسال می شود.

کد 200 یعنی صفحه در دسترس است.

این روبات ها یک پیام انطباق یا 200 کد را از سمت سرور دریافت می کنند.

حال، اگر صفحه دارای محتوای کم یا تکراری باشد چه؟

باید گفت ایده ای که روبات ها از این صفحات خواهند داشت این است که «این صفحه ارزشمند نیست و دلیلی برای ایندکس کردن آن وجود ندارد».

تغییر مسیر صفحات

یکی از دلایلی که شانس دریافت "خطای SOFT404" را افزایش می دهد، تغییر مسیر صفحاتی است که در حال تغییر مسیر به صفحات غیرمرتبط هستید.

این را با یک مثال واضح تر می کنیم.

تصور کنید صفحه ای در نتایج جستجو دارید که دارای کلمات مرتبط با مخاطبان شماست، اما به دلایل مختلف آن را به صفحات غیرمرتبط هدایت می کنید. این به وضوح اشتباه است و شما نباید از تغییر مسیر استفاده کنید. از کلمه ای دیگر به صفحه ای دیگر. از 301 استفاده کنید
 

برای انتقال اعتبار، می‌توانید پیوندی به این صفحات با یک عبارت لنگر که به صفحه دیگری پیوند می‌دهد قرار دهید.

اهمیت اصلاح این خطا در سایت

در این بخش، دلایلی را بیان می کنیم که رفع این خطا را مهم می کند.

زمانی که تعداد این صفحات و خطای SOFT404 در وب سایت زیاد باشد، باعث کاهش بودجه خزیدن وب سایت می شود. Crawl Budget به معنای مقدار تخمینی بودجه ای است که گوگل برای بازدید ربات های خود از وب سایت شما در نظر می گیرد.

اگر سایت شما دارای تعداد صفحات زیاد و محتوای ضعیف باشد، گوگل متوجه می شود که سایت شما اطلاعات دقیقی در مورد موقعیت صفحه خود ارائه نمی دهد و این می تواند در آینده مشکلات جدی ایجاد کند. هیچ صفحه جدیدی ایجاد نشده است. محتوا همیشه در …

راه حل هایی برای رفع خطای نرم افزار 404؟

خب این خطا یکی از خطاهای بزرگ وب سایت است، بهتر است آن را جستجو کنید و نتایج بهتری از وب سایت ما در نتایج جستجو بگیرید.

راه حل اول (حذف)

شما می توانید یک صفحه را به عنوان صفحه 404 طراحی و در وب سایت خود قرار دهید. این صفحه باید به قسمت های مختلف صفحه دسترسی داشته باشد تا پس از حذف صفحات، کاربر بتواند به صفحات دیگر سایت شما دسترسی داشته باشد و سپس به حذف آنها ادامه دهد. صفحات با محتوای کم یا تکراری را حذف کنید.

راه حل دیگری (301 تغییر مسیر)

اگر این صفحات نظرات خوب یا ارزش خوبی دارند که مانع شما می شود، آنها را حذف کنید. بهتر است این صفحات را به طور دائم (301) به صفحات مرتبط و غنی از محتوای دیگر هدایت کنید. این باعث افزایش امنیت این صفحه می شود. صفحات به صفحات بهتر تبدیل می شوند و مخاطبان سایت شما نتایج بهتری خواهند گرفت.

راه حل سوم (ویرایش)

شما می توانید محتوای این صفحات را در ذهن داشته باشید و بر تولید محتوا برای این صفحات تمرکز کنید تا بازدیدکنندگان در صفحات غنی قرار بگیرند و وب سایت شما در نظر بازدیدکنندگان شما موثر باشد.

راه حل چهارم (محدود کردن دسترسی ربات)

این راه حل برای صفحاتی در نظر گرفته شده که تعداد آنها زیاد است و نمی توانیم آنها را حذف کنیم. این روش دسترسی ربات های گوگل را به ایندکس این صفحات محدود می کند و به دو صورت می توانید این کار را انجام دهید: در زیر به این روش ها اشاره کرده ایم.

ایندکس مجدد سئو این صفحات توسط نمایه WordPress-SEO-Search Appearance انجام می شود.

روبات های گوگل باید دسترسی به این صفحات را از داخل فایل robots.txt محدود کرده و از خواندن آنها توسط روبات های گوگل جلوگیری کنند.

مشاهده متن کامل: https://blogten.ir/%d8%a7%d8%b1%d9%88%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d9%81%d8%aa-404-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d8%b1%da%86-%da%a9%d9%86%d8%b3%d9%88%d9%84-%d8%a8%d9%87-%d9%87%d9%85%d8%b1%d8%a7%d9%87-%d9%be%d8%a7%d8%af%da%a9%d8%b3%d8%aa/
 

برچسب ها : ,