تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
خرید از چین
انجام پروژه متلب
چت روم
Bitmain antminer ks3
لوله بازکنی در کرج
امروز مگ
امروز مگ
عمومی
نگارش در تاريخ جمعه 2 تير 1402 توسط امروز مگ

 


آیا تا به حال فکر کرده اید که رستوران چیست؟ آیا تا به حال فکر کرده اید چه کسی برای اولین بار از فروش مواد غذایی پول درآورده است؟ اگر پاسخ شما به این سوالات مثبت است و علامت سوال های بیشتری در ذهن تان وجود دارد، در این مقاله با ما همراه باشید تا مفهوم فروش مواد غذایی و تاریخچه کسب و کارهایی که بر پایه مواد غذایی بنا شده اند را درک کنیم و دیگر نپرسیم: رستوران؟"

اگر دوست دارد کارها را به راحتی انجام دهد و قبل از تحقیق ماهیت رستوران را بشناسند و با این سوال روبرو شود که رستوران چیست؟ شما از دیکشنری استفاده کرده اید، احتمالاً با تعریف رستوران آشنا هستید و فکر می کنید می دانید رستوران چیست!

تعریف رستوران

اما یک دقیقه صبر کنید؛ چرا که تعریف واقعی رستوران بخش عالی این مفهوم پیچیده را به شما می دهد و هرگز به سوال عمیقی مانند "رستوران چیست؟" پاسخ نمی دهد. اما برای شروع - و برای خوانندگانی که تعریف دقیق رستوران را نمی دانند - اجازه دهید در مورد تعریفی که در ویکی پدیا یافت می شود صحبت کنیم:

رستوران نوعی سازمان (تاسیس) یا (اتحادیه) است که در آن غذا و نوشیدنی سرو و مصرف می شود. تمایل به غذای سرو شده، چیدمان مناسب، تمیزی، قیمت، کیفیت غذا و خدمات و غیره. می تواند نقش مهمی در کیفیت و شهرت رستوران داشته باشد. گاهی اوقات رستوران ها می توانند بخشی از واحدهای تجاری و گردشگری بزرگتر مانند مغازه ها و خانه های مسافر باشند.

یک رستوران خوب باید مدیریت، دکوراسیون، کیفیت، کمیت، تبلیغات، منو و سرویس دهی خوب داشته باشد نه نام رستوران.

تاریخچه رستوران از تمدن چین تا انقلاب فرانسه

ردپای اولین مکان هایی که از طریق فروش غذا پول درآورده اند را می توان در تمام تمدن های اولیه قرن های قبل یافت. مثلاً در سال های دور که اهالی روستا از طریق فروش محصولات کشاورزی به ساکنان شهرهای بزرگ امرار معاش می کردند، در مسیرهای بین شهری مکان هایی برای اسکان و اطعام کشاورزان ساخته می شد. این مکان ها در واقع اولین نمونه کاروانسراهای امروزی بودند و خوراک، خواب و استراحت کشاورزانی را که محصولات خود را برای فروش به شهر می آوردند، فراهم می کردند.

اما یکی از اولین شیوه های بشر برای کسب درآمد سیستماتیک از طریق فروش مواد غذایی را می توان به تمدن باستانی چین ردیابی کرد. محققان بر این باورند که شهرهای بزرگ امپراتوری‌های سابق چین شواهدی از فروش سازمان‌یافته مواد غذایی در اوایل قرن یازدهم و حتی نزدیک‌تر به امروز نشان می‌دهند.

در واقع، چین جدا از فرهنگ غذایی باستانی خود، سابقه طولانی در تهیه و توزیع غذا و در نتیجه کسب درآمد دارد. اما این پایان ماجرا نیست و رستوران های امروزی ریشه های بیشتری نسبت به فرانسه و چین قرون وسطایی دارند! پس از انقلاب فرانسه در قرن هجدهم، بسیاری از اعضای دربار امپراتوری فرانسه مجبور به ترک شغل سابق خود شدند و به زندگی خارج از دربار بازگشتند.

بسیاری از این کارمندان که به دنبال شغل جدیدی برای کسب درآمد هستند، تجربه کار در آشپزخانه سابق Empire را دارند و تصمیم به ایجاد یک شرکت جدید با این تخصص گرفتند. در واقع خروج سرآشپزهای سابق کاخ از کاخ منجر به افتتاح اولین نمونه های رستوران شد و کارمندان سابق پادشاه درآمد خوبی داشتند!

از این رو مردم فرانسه به تدریج با مفهوم جدید «رستوران» آشنا شدند و از مهارت سرآشپزهایی که سابقه کار در کاخ سلطنتی را داشتند نهایت استفاده را بردند. (ظاهراً فرانسوی ها از ابتدای پیدایش مفهوم رستوران غذای باکیفیت سرو می کنند!) پس از این دوره، مفهوم رستوران که پایه و اساس آن را در فرانسه مستحکم کرد، با انقلاب صنعتی و توسعه پیدا کرد. افزایش تبادل اطلاعات بین راه‌آهن، کشتی و کشور و در قاره‌های جهان و سایر مناطق جهان معرفی و پذیرفته شده است.

تاریخچه رستوران ایرانی

با توجه به توضیحات بالا، رستوران های قدیمی ایران با افرادی همراه است که در کاروانسرا به طبخ و فروش غذا می پردازند. کاروان ها در سراسر کشور سفر کردند و برای استراحت وارد کاروان شدند. کاروان خسته به مکانی امن برای خوردن نیاز داشت. مردم با پیش بینی آمدن کاروان برای آنها غذا تهیه کردند و به هنگام ورود از آنها استقبال کردند.

چاپارها نیز از قدیم الایام در کشور فعال بوده اند که تامین غذای این افراد نیز می تواند بخشی از تاریخ رستوران های کشور باشد. در منابع تاریخی شواهدی از اولین کاروانسرا وجود دارد که به میهمانان خود این گونه خوشامد گفت:

اولین مهمانسرای جدید ایران «مهمانسرای نجفت» نام دارد که توسط میرزا اسحاق خان محمد الدوله در سال 1321 خورشیدی در تبریز تأسیس شد. حاجی شریف; اطراف باغمیشا; در لین سر میرزا نصرالله، جایی که بعدها مدرسه مقدماتی و کتابخانه دانشگاهی ساخته شد، کاروان بزرگی وجود دارد که به کاروان کلانتری معروف است. این کاروان به میرزا اسحق خان به ارث رسید. کدا را به باغمیشه منصوب کردند و آن را تخریب کرد و ساختمانی با چند اتاق و آشپزخانه و سفره خانه ایجاد کرد و نام آن را «بارگاه میهمان پاک» گذاشت.

در خبرهای منتشر شده در 25 شعبان 1321 هجری قمری مبنی بر شروع این مهمانسرا، از پذیرایی از میهمانان و غذا دادن به آنها در بیرون آمده بود که در آن زمان کاملاً جدید بود. اما اگر بخواهیم نگاهی به نوع جدید مدیریت رستوران بیندازیم و تاریخچه آن را مطالعه کنیم، می‌توانیم اطلاعات زیر را ارائه کنیم:
 

در گذشته مردم چندان علاقه ای به ایجاد چنین مکان هایی نداشتند و تعداد کمی حاضر به کار در خدمات پذیرایی و پذیرایی می شدند، چنان که سید مسعود نوربخش درباره تاریخچه این مکان ها می نویسد:

در سال های آغازین قرن گذشته، توجه چندانی به امکانات اقامتی و پذیرایی در ایران نمی شد. مسافران داخلی علاقه ای به اقامت در مهمانسراها نداشتند و بیشتر در خانه دوستان و اقوام اقامت داشتند. مسافران خارجی برای تامین هزینه این واحدها کافی نبودند. صاحبان این چند مکان حتی سعی کردند در مطبوعات آن زمان برای جذب مشتری تبلیغ کنند.

ذکر نمونه ای از این آگهی های چاپ شده در مجله اطلاع رسانی «هتل قرآن بیستم» در سال 1306 بی نیاز نخواهد بود:

در این زمان مردم بر راحتی رفت و آمد تمرکز می کنند، مردم استان ها مشتاق دیدن پایتخت هستند و مهمان خانه قرن بیستم نزدیک سفارت انگلیس یکی از مهمانان قدیمی است. خانه‌های مرکز آسایش کلی را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌کنند، به‌ویژه وقتی صحبت از صرفه‌جویی کلی در اجاره خانه و هزینه‌های غذا باشد. "

کافه ناتری

در سال 1306 یک مهاجر روسی به نام «خاچیک مادیکیانس» کافه نادری را در خیابان نادری (جمهوری کنونی) افتتاح کرد. این فرد برای اولین بار در تهران به عنوان شیرینی فروشی مشغول به کار شد و پس از مدتی مهمانخانه ای به همین نام در کنار «کافه نادری» ساخت که هنوز هم باز است. برای اولین بار در تهران در رستوران این هتل بود که غذاهای ایرانی مانند استیک، بیف استروگانف و ... را به ایرانیان عرضه کردند. همچنین برای اولین بار «کافه گلاس»، بستنی، قهوه فرانسوی و ترکی و انواع نان توسط موسس این مهمانسرا عرضه شد.

انواع رستوران

غذا خوردن نه تنها نیاز روزانه ماست، بلکه یک سرگرمی است که با آن می توانیم دوستان و خانواده را جمع کنیم. بسیاری از ما دائماً به دنبال رستوران‌ها یا مکان‌هایی هستیم که غذاهای جدید را به مشتریان خود ارائه می‌دهند و شاید همین موضوع باعث می‌شود که چنین مشاغلی در مرکز توجه علاقه‌مندان به تجارت قرار گیرند. این سلیقه ها و نیازهای متنوع باعث ایجاد تنوع رستوران هایی شده است که ما بررسی کرده ایم. مقیاس های مختلفی برای بررسی انواع رستوران ها وجود دارد و می توانید از منظرهای مختلف به مسائل نگاه کنید.

1) از منظر فرهنگ ایرانی:

رستوران ها:

سفره خونو نوعی رستوران با محیط و معماری سنتی ایرانی است که در آن غذاهای سنتی ایرانی تهیه و سرو می شود.

آماده کردن:

طباخی (آشپزی: گفتار) نوعی غذای سنتی ایرانی است که غذاهای سنگین و سنگینی مانند غذا، غذای مغز، غذای زبان و غیره را عرضه می کند.

دیزی سرا:

مکانی متخصص در سرو و توزیع غذاهای سنتی ایرانی به نام مارگاریدا (سوپ). آنها اغلب در کاسه های گلی و لعاب دار تهیه و سرو می شوند که به سنگ های دیزی معروف هستند. ) یکی از غذاهای سنتی ایران است. برای تهیه سوپ از گوشت و دم بره، گوجه فرنگی (یا گوجه فرنگی) و سایر حبوبات مانند نخود و لوبیا استفاده می شود.

غذای نازکی که از پختن گوشت و پیاز و سیب زمینی و لوبیا تشکیل شده و در دو مرحله خورده می شود. بقیه مواد را می توان با چرخ گوشت یا بدون چرخ گوشت و با نان، پیاز، چاشنی هایی مانند ترشیجات و سبزیجات (گوشت چرخ کرده) مصرف کرد.

اگر در قابلمه سنگی پخته شود به آن برنج خشک می گویند. برخی افراد نان خشک را برای استفاده تجاری می گذارند. دیزی نیز یک غذای محلی Hamada است.

چای خانه:

یکی از جاهایی است که معمولاً محصولات چای ایرانی و شرقی به سبک های خاص یا سنتی مانند لیوان های باریک و سنت های خاص عرضه می شود.

چلوکبابی ۔

چلوکبابی محل طبخ و خوردن انواع چلوکباب و خورش ایرانی یا جگر و دل گوسفندی است و کباب یکی از محبوب ترین غذاهای ایرانی در بین گردشگران خارجی محسوب می شود.

2) از دیدگاه سایت:

چنین رستوران هایی در واقع همان مکان هایی هستند که از مهمانان پذیرایی می کنند و اغلب با استفاده از منوی مشابه در سراسر کشور خدمات ارائه می دهند و نمونه هایی از واحدهای پذیرایی هستند که در خارج از هتل ها قابل مشاهده هستند. این گونه رستوران ها هم در وعده نهار و شام فعال هستند و لازم به ذکر است که روش سرویس بشقاب اغلب برای پذیرایی از میهمانان با بهترین تجهیزات و بالاترین کیفیت (PLATE SERVICE) استفاده می شود.

در طراحی این رستوران ها باید به یک نکته مهم توجه کرد – طراحی محوطه آشپزخانه و ارتباط آن با سالن پذیرایی در یک طبقه. رستوران اصلی نه تنها توسط مهمانان هتل، بلکه توسط بسیاری از افرادی که برای ناهار یا شام به اینجا می آیند نیز استفاده می شود.

در اغلب هتل های بین المللی با توجه به پیشینه فرهنگی تاریخی و موقعیت جغرافیایی، رستوران هایی به نام رستوران های سنتی یا محلی و سنتی وجود دارد که مناسب فرهنگ سنتی منطقه و برای بومیان آن منطقه است. مردم. گذشته آنها همانطور که گفته شد باید دانست که طرز تهیه غذا در این رستوران برگرفته از فرهنگ سنتی مردم قبیله است. می توان رستوران ها و رستوران های محلی همه مناطق را در بین این نوع رستوران ها برشمرد.

در هتل های درجه یک و مجلل جهانی که همیشه از کلاس بالایی برخوردار هستند، مکان خاصی به نام Dining Room برای شام و شام وجود دارد که ویژگی های خاص خود را دارد، مانند نور ملایم، موسیقی زنده به صورت پیانو یا سولو ویولن. یکی از بهترین کاربرد ظروف و تجهیزات آشپزخانه، استفاده از گلدان و چراغ رومیزی، انتخاب بهترین نوع میز ناهارخوری و مبلمان، انتخاب قلب یا رنگ های قهوه ای و قرمز در طراحی دکوراسیون و رنگ اتاق می باشد.

نیروی انسانی فعال در این گونه رستوران ها اکثرا مردانی هستند که روش های مختلف پذیرایی را کاملا می شناسند تا بتوانند بهترین خدمات را به میهمانان ارائه دهند. منوی ارائه شده در اتاق غذاخوری سبک تر از سایر رستوران ها است، اما گران تر است. دو نکته مهم و مهم در مورد اتاق غذاخوری در اتاق غذاخوری:

اف)

در ورودی سالن مکانی به نام بالکن وجود دارد که مهمانان می توانند تا رسیدن دوستان دیگر منتظر بمانند و وسایل خود را به این صورت ذخیره کنند:

چتر، مانتو و مواردی از این دست وجود دارد و در صورت نیاز از مهمان با نوشیدنی های مخصوص در این مکان پذیرایی می شود و حضور فردی از تیم پذیرایی که مسئولیت مراسم ورودی را بر عهده دارد و هنگام خروج میزبانان را همراهی می کند. . مسئولیت آنها نجام خواهد شد
 

si)

مهمانان ویژه می توانند از فضای خاصی به نام اتاق غذاخوری خصوصی استفاده کنند.

سالن های رقص مکان هایی برای مهمانی ها و مهمانی های شیک هستند که در شرایط خاصی ساخته و اجرا می شوند. سالن های رقص در مقایسه با سایر قسمت های پذیرایی هتل دارای فضا و ارتفاع بیشتری هستند و معمولاً در طراحی فضای بالایی تا حد امکان از ستون ها پرهیز می شود. معمولاً برای پوشش دیوارها از مخمل یا ماهوت استفاده می شود و اخیراً از کاغذ دیواری های مخصوص استفاده می شود و به دلیل کاربردهای متنوع این سالن ها از روش خاصی برای چیدمان و پذیرایی استفاده نمی شود.

سالن های رقص به صورت چند منظوره و دارای سن ثابت یا متحرک برای استفاده بهینه در مراسم و مهمانی های مختلف طراحی شده اند. در بحث نور و صدا، سالن های رقص دارای تجهیزات حرفه ای و کامل و لوسترهای گران قیمت، مدرن و مجلل هستند که توسط کنترلرهای حرفه ای با نیاز مهمانان تطبیق داده می شود. سالن های رقص مانند اتاق های غذاخوری دارای فضای شاخص هستند، با این تفاوت که دارای دو نمایه یکی برای ورود و دیگری برای خروج هستند.

همچنین این سالن ها دارای اتاقی برای خبرنگاران و اتاقی برای تجدید آرایش و یا تعویض لباس مردانه برای بانوان است.

رستوران گریل روم

گریل روم به رستوران هایی گفته می شود که تمام غذاها به روش گریل پخته و آماده می شوند. در ایران این روش پخت را با نام دیگری به نام پخت چدن می شناسند. منوی این نوع رستوران عمدتاً شامل استیک، شاتوبریان، استیک و مانند آن است. به عبارتی نقدی پرداخت می شود، در اتاق های کباب پز معمولا پرداخت قبض به صورت نقدی بوده و توسط مهمان انجام می شود. میز و صندلی این رستوران ها بیشتر چوبی است و در برخی موارد از سرویس های آهنی یا بامبو نیز استفاده می شود.

میزبان رستوران کیست؟

مهماندار فردی شیک پوش و تمیز است که می تواند مرد یا زن باشد، اصولاً او یک زن است و در ورودی رستوران قرار می گیرد و جلوی میز او میز یا پیشخوان با منوی غذا قرار دارد. . کار مهماندار پذیرایی از مهمان است هر مهمانی که وارد رستوران می شود، مهماندار به استقبال او می رود و به مهمان خوش آمد می گوید و میهمانان را بر اساس ظرفیت رستوران تقسیم می کند. در ابتدا مهماندار از مهمان ورودی می پرسد که آیا رزرو دارید یا خیر، مهماندار نیز مسئولیت رزرو میزهای رستوران را بر عهده دارد. در رستوران های بزرگتر، مهماندار باید یک زبان خارجی را روان صحبت کند و از آداب معاشرت و معاشرت با مردم آگاهی کامل داشته باشد. خانم زیر نظر مدیر رستوران کار می کند.

نقش یک زن خانه دار

با توجه به حال و هوای مهمان سفره اش را می چیند. به تالار پذیرایی می رود و برای مهمانان پیر و جوان صندلی می کشد و کمک می کند تا بنشینند. نوع جدول را برای هر بازدیدکننده تشخیص دهید. باید یک زبان خارجی را خوب صحبت کند. مدیر غذا و نوشیدنی، طراح و برنامه‌ریزی است که نوع غذا، نوع منو، مقدار مصرف، کل هزینه، سفارش، کنترل کمیت و کیفیت و تصمیم‌گیرنده تامین مواد اولیه را تعیین می‌کند. مواد.

این فرد مسئولیت کلیه مسائل مدیریتی و پذیرایی در هتل ها را بر عهده دارد و زیر نظر مدیر کل هتل کار می کند و در موقعیت بسیار سختی قرار دارد که نیاز به دانش و تجربه زیادی دارد. یک مدیر غذا و نوشیدنی باید از خرید، فروش، نگهداری، آشپزی، ترجیحات مهمان و هزاران کار دیگر و انجام کارهای مختلف آگاهی کامل داشته باشد و این فقط وظیفه یک مدیر غذا و نوشیدنی است. او قدرت های خاص خود را انتخاب می کند و این افراد را تربیت می کند که بسیار مهم است. او متخصص تغذیه است و دارای مهارت های مدیریتی و سابقه مدیریتی در صنعت غذا و نوشیدنی است. لباس و لباس فرم خاصی دارد که با لباس های دیگر متفاوت است.

آشنایی با اقتصاد منطقه ای و جهانی، کیفیت، کمیت، ارزش، مطالعه، تحقیق، شرکت در نمایشگاه های مواد غذایی و تغذیه، استفاده از اینترنت و هزاران مورد دیگر.

این طرح در مورد انتخاب سلیقه عمومی، جوامع، افراد و کارگران آشنا به مدیریت و مدیریت نیروی کار و آشنا به مسائل زیست محیطی، شخصی، بهداشتی مواد غذایی و آشنا به حسابداری و تحلیل قیمت، وزن و ... می باشد. طبق قوانین کشور و سرزمینی که در مورد آن اعمال می شود. مهربان باشید، خوش سلیقه باشید و خوب رفتار کنید.

خطوط قرمز برای کارکنان غذا و نوشیدنی

رعایت اصول بهداشت فردی و محیطی توسط کارکنان بخش غذا و نوشیدنی نقش مهمی در حفظ سلامت میهمانان و کارکنان هتل دارد و تمامی کارکنان بخش غذا و نوشیدنی از منشی گرفته تا مدیران و بازرسان بهداشت اذعان دارند. که رفتارهای بهداشتی بخشی ضروری از حرفه غذا و نوشیدنی است. بنابراین، کارکنان این بخش باید علاوه بر اطلاعات شغلی حرفه ای، اطلاعات سلامت خود را نیز ارتقا دهند. به عنوان مثال، نمی توان یک آشپز کاملا حرفه ای را بدون کت، کلاه و دستکش کثیف و با موهای بلند تصور کرد. یا هرگز نمی توانید یک میزبان حرفه ای با دندان های کثیف و یقه کثیف را تصور کنید. او باید فردی آراسته و منظم باشد که حس آراستگی و پاکیزگی را به شما القا کند. اما متاسفانه در عمل برخی از مدیران مواد غذایی و آشامیدنی و ناظران بهداشتی از رفتار بی تدبیری برخی مسئولان در این اداره گلایه دارند.
 

منبع:  https://payju.ir/content/لیست-رستوران-های-شیراز 

برچسب ها : ,

نگارش در تاريخ چهارشنبه 31 خرداد 1402 توسط امروز مگ

 


خطای Soft 404 در نوار جستجو به همراه پادکست آموزشی soft404 در این مقاله قصد دارم هم به صورت متنی و هم به صورت پادکست آموزشی با شما صحبت کنم که در انتهای این مقاله می توانید مشاهده کنید. برای این مقاله آموزش سئو با ما همراه باشید.

خطای soft 404 با خطای 404 not found متفاوت است

خطای soft 404 چیست؟

در موتور جستجو خطایی مشاهده می شود که در صفحات وب سایت این هشدار ظاهر می شود

مثل این

خطای نرم 404 به این معنی است که شما صفحه ای را به کاربر نشان می دهید که وقتی صفحه 404 باشد وجود ندارد. وقتی کد HTTP متصل به این صفحه یک کد 200 برمی گرداند.

این یک توضیح مختصر در مورد خطای SOFT 404 است

اما برای توضیح کاملتر این خطا باید بگوییم که برای صفحاتی رخ می دهد که محتوا یا محصولی وجود ندارد و یا حجم مطالب در این صفحات کم است. پس از دریافت این شفاف سازی، این خطا را عمدتاً بر اساس دسته ها یا برچسب ها دریافت می کنیم. خواهد داد

اگر بخواهیم این موضوع را به تفصیل توضیح دهیم، این قسمت را با مثال هایی پر می کنیم.

مثال:

اگر وب سایت شما با استفاده از سیستم مدیریت محتوا وردپرس ایجاد شده باشد، هنگام ایجاد یک محصول یا مقاله، یک تگ جدید ایجاد می کنید و این تگ چندان کاربردی نخواهد بود.

هرگز یک محصول یا کالا را در نظر نگیرید و از آن استفاده نکنید. وردپرس به طور خودکار یک صفحه و لینک با عنوان برچسب ایجاد می کند که محتوایی ندارد.

در نتیجه

با این کار سایت خود را در معرض خطاهای Soft 404 قرار داده اید.

این صفحات یا دسته بندی های بدون محتوا برای ربات های گوگل بسیار گیج کننده هستند

در این قسمت از مقاله نحوه عملکرد لینک های گوگل را به اختصار توضیح می دهیم. با من باش محمد سلحشوری.

نحوه کار ربات های موتور جستجو

هنگامی که روبات ها وب سایت شما را بررسی می کنند، پیامی به نام کد وضعیت HTTP از سرور برای آنها ارسال می شود.

کد 200 یعنی صفحه در دسترس است.

این روبات ها یک پیام انطباق یا 200 کد را از سمت سرور دریافت می کنند.

حال، اگر صفحه دارای محتوای کم یا تکراری باشد چه؟

باید گفت ایده ای که روبات ها از این صفحات خواهند داشت این است که «این صفحه ارزشمند نیست و دلیلی برای ایندکس کردن آن وجود ندارد».

تغییر مسیر صفحات

یکی از دلایلی که شانس دریافت "خطای SOFT404" را افزایش می دهد، تغییر مسیر صفحاتی است که در حال تغییر مسیر به صفحات غیرمرتبط هستید.

این را با یک مثال واضح تر می کنیم.

تصور کنید صفحه ای در نتایج جستجو دارید که دارای کلمات مرتبط با مخاطبان شماست، اما به دلایل مختلف آن را به صفحات غیرمرتبط هدایت می کنید. این به وضوح اشتباه است و شما نباید از تغییر مسیر استفاده کنید. از کلمه ای دیگر به صفحه ای دیگر. از 301 استفاده کنید
 

برای انتقال اعتبار، می‌توانید پیوندی به این صفحات با یک عبارت لنگر که به صفحه دیگری پیوند می‌دهد قرار دهید.

اهمیت اصلاح این خطا در سایت

در این بخش، دلایلی را بیان می کنیم که رفع این خطا را مهم می کند.

زمانی که تعداد این صفحات و خطای SOFT404 در وب سایت زیاد باشد، باعث کاهش بودجه خزیدن وب سایت می شود. Crawl Budget به معنای مقدار تخمینی بودجه ای است که گوگل برای بازدید ربات های خود از وب سایت شما در نظر می گیرد.

اگر سایت شما دارای تعداد صفحات زیاد و محتوای ضعیف باشد، گوگل متوجه می شود که سایت شما اطلاعات دقیقی در مورد موقعیت صفحه خود ارائه نمی دهد و این می تواند در آینده مشکلات جدی ایجاد کند. هیچ صفحه جدیدی ایجاد نشده است. محتوا همیشه در …

راه حل هایی برای رفع خطای نرم افزار 404؟

خب این خطا یکی از خطاهای بزرگ وب سایت است، بهتر است آن را جستجو کنید و نتایج بهتری از وب سایت ما در نتایج جستجو بگیرید.

راه حل اول (حذف)

شما می توانید یک صفحه را به عنوان صفحه 404 طراحی و در وب سایت خود قرار دهید. این صفحه باید به قسمت های مختلف صفحه دسترسی داشته باشد تا پس از حذف صفحات، کاربر بتواند به صفحات دیگر سایت شما دسترسی داشته باشد و سپس به حذف آنها ادامه دهد. صفحات با محتوای کم یا تکراری را حذف کنید.

راه حل دیگری (301 تغییر مسیر)

اگر این صفحات نظرات خوب یا ارزش خوبی دارند که مانع شما می شود، آنها را حذف کنید. بهتر است این صفحات را به طور دائم (301) به صفحات مرتبط و غنی از محتوای دیگر هدایت کنید. این باعث افزایش امنیت این صفحه می شود. صفحات به صفحات بهتر تبدیل می شوند و مخاطبان سایت شما نتایج بهتری خواهند گرفت.

راه حل سوم (ویرایش)

شما می توانید محتوای این صفحات را در ذهن داشته باشید و بر تولید محتوا برای این صفحات تمرکز کنید تا بازدیدکنندگان در صفحات غنی قرار بگیرند و وب سایت شما در نظر بازدیدکنندگان شما موثر باشد.

راه حل چهارم (محدود کردن دسترسی ربات)

این راه حل برای صفحاتی در نظر گرفته شده که تعداد آنها زیاد است و نمی توانیم آنها را حذف کنیم. این روش دسترسی ربات های گوگل را به ایندکس این صفحات محدود می کند و به دو صورت می توانید این کار را انجام دهید: در زیر به این روش ها اشاره کرده ایم.

ایندکس مجدد سئو این صفحات توسط نمایه WordPress-SEO-Search Appearance انجام می شود.

روبات های گوگل باید دسترسی به این صفحات را از داخل فایل robots.txt محدود کرده و از خواندن آنها توسط روبات های گوگل جلوگیری کنند.

مشاهده متن کامل: https://blogten.ir/%d8%a7%d8%b1%d9%88%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d9%81%d8%aa-404-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d8%b1%da%86-%da%a9%d9%86%d8%b3%d9%88%d9%84-%d8%a8%d9%87-%d9%87%d9%85%d8%b1%d8%a7%d9%87-%d9%be%d8%a7%d8%af%da%a9%d8%b3%d8%aa/
 

برچسب ها : ,

نگارش در تاريخ چهارشنبه 24 خرداد 1402 توسط امروز مگ

 متن آهنگ آخ اگه میشد مال من باشی دوباره آرمین زارعی

 

آخ اگه میشد مال من باشی دوباره

آخ اگه میشد تو شبام باشی ستاره

میذاشتمت رو چشام شاپری قصه هام

آخ اگه میشد بیای به من بگی آره

 

 آهنگ جدید آرمین زارعی به نام «آخ اگه میشد مال من باشی دوباره»

برچسب ها : ,

نگارش در تاريخ شنبه 20 خرداد 1402 توسط امروز مگ

 مهم‌ترین خدمات تدریس خصوصی استادبانک کدامند؟

وقتی به یک معلم خصوصی یا کلاس خصوصی تدریس می کنید، به طور خاص به دنبال چه چیزی هستید؟ به چه نوع خدمات آموزشی نیاز دارید؟ از تدریس خصوصی خود چه انتظاری داشتید و چه مزایا و مزیت هایی باعث شد که درخواست کلاس تدریس خصوصی داشته باشید؟

آیا از معلم خود انتظار بیشتری داشتید تا اینکه نقاط ضعف خود را اصلاح کند و در امتحانات به شما کمک کند؟ آیا تا به حال به این فکر کرده اید که می توانید در زمان کمتر و روشی کمتر از نظر تحصیلی پیشرفت کنید؟ برای رسیدن به پیشرفت تحصیلی و موفقیت در تمام امتحانات مهم مدرسه، مسابقات و دانشگاه ها به چه ابزارهایی نیاز دارید؟

پاسخ تمام این سوالات می تواند شما را در انتخاب مسیر درست راهنمایی کند. با استفاده از بستر آموزشی استادبانک بهتر و کاملتر از هر مرجعی می توان به تمامی این سوالات پاسخ داد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که 5 دقیقه استراحت کنید و این مقاله را تا انتها بخوانید، تنها در این صورت پاسخ تمام این سوالات بسیار مهم را خواهید یافت.

مهم ترین خدمات تدریس خصوصی اسدبانک چیست؟

یک معلم خصوصی؛ یک راه کوتاه برای یادگیری

گاهی برای رسیدن به موفقیت تحصیلی راه پرهزینه ای را انتخاب می کنیم، مثلا برای یادگیری زبان انگلیسی از صفر، رفتن به مدرسه را از هر راه دیگری ترجیح می دهیم. اما ما فکر نمی کنیم که این روشی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی باشد، این انتخاب اشتباه می تواند هزینه زیادی برای ما داشته باشد، زیرا در یک فرآیند طولانی یادگیری اتفاق می افتد و ما تمام این سال ها را برای این نوع آموزش صرف کرده ایم، باید هزینه کنیم. .

اما تا زمانی که راه کوتاه تری به نام معلم خصوصی وجود دارد، چرا به سراغ شهریه های گران قیمت (از نظر زمان، انرژی و قیمت) بروید در حالی که می توانید با کمک یک معلم خصوصی با روشی کوتاه تر به نتیجه برسید. همان هزینه مدرسه و حتی کمتر. کلاس معلم خصوصی استادبانک یک روش یادگیری کوتاه و بهینه است.

سایت تدریس خصوصی استادبانک برای کوتاه کردن مسیر یادگیری و کسب موفقیت تحصیلی برای شما، در تمامی دروس و مهارت هایی که ممکن است با آن ها دست و پنجه نرم کنید، یک معلم خصوصی ماهر را به عنوان معلم خصوصی ریاضی جذب کرده است. اگر روند جذب معلم خصوصی در این پلتفرم مورد اعتماد را برای شما توضیح دهیم یا تعداد دوره ها و مهارت های موجود در خدمات معلم خصوصی این مجموعه را به شما بگوییم، قطعا شگفت زده خواهید شد.

استخدام معلمان شایسته

دسترسی به مربیان حرفه ای اگر خارج از پلتفرم های آموزشی محبوب باشد بسیار دشوار است. پلتفرمی مانند استادبانک به شما این امکان را می دهد که به راحتی از بین بیش از 2000 مربی فعال و با استعداد در زمینه تدریس خصوصی، معلم مورد نیاز خود را بیابید. استادبانک برای تسهیل در این انتخاب تمامی دستیاران را از فیلترهای ویژه خود رد کرده است. مثلاً تمام سوابق تدریس آنها را در مراکز آموزشی مختلف سنجیده و تعداد دانش آموزان موفق را بررسی کرده است. او به اساتید خود اجازه می دهد که فقط موضوعات مرتبط با رشته تحصیلی خود را تدریس کنند و سال ها تجربه تدریس و تدریس آن موضوع را با روش های مختلف دارد.

همه این رتبه بندی ها و ردیابی ها به صورت نقطه و ستاره در نمایه هر معلم نمایش داده می شود. بخش بیوگرافی و سوابق کاری یک معلم صحت این بررسی ها و رتبه بندی ها را اثبات می کند، زیرا به راحتی می توانید این اطلاعات در مورد معلم را در پروفایل آنها مشاهده کنید.

با راهنمای مطالعه آشنا شوید

شناخت کامل معلم و اعتماد به آن کار آسانی نیست. اطلاعات مربوط به حرفه و تحصیلات معلم را تحت هیچ شرایطی نمی توان به دست آورد. هیچ آژانس یا مدرسه ای نمی تواند این اطلاعات را با جزئیات ارائه دهد. از طرفی قبل از شروع درس در استادبانک با استاد خیلی آشنا می شوم.

کیفیت تدریس معلم و میزان رضایت آنها از تدریس معلم را می توانید با قسمت نظرسنجی از دانش آموزان قبلی معلم بسنجید. با کمک درس زندگی و یادداشت های آموزشی می توانید تجربه و سطح تحصیلی استاد راهنما را بررسی کنید، امتیاز و عملکرد استاد را در کلاس های تدریس خصوصی با ستاره مشاهده کنید. در واقع، استادبانک تمام اطلاعات مورد نیاز برای ملاقات با یک معلم خصوصی را در اختیار شما قرار می دهد که این یک جنبه مثبت این بستر تدریس خصوصی است.

مهمترین خدمات مشاوره ای استادبانک چیست؟

قیمت کلاس های خصوصی متناسب با بودجه دانش آموز است

بسیاری از والدین و دانش آموزان به دنبال این هستند که ببینند آیا هزینه شهریه متناسب با توانایی معلم است یا خیر. آیا تدریس معلم منتخب ارزش پرداخت این هزینه را دارد یا خیر؟ رسیدن به این باور که شما فقط برای توانایی تدریس اساتید خود هزینه می کنید با کمک استادبانک امکان پذیر است. زیرا این گروه معلمان را بر اساس مهارت و مهارت های تدریس جمع آوری می کند و بر اساس این مهارت ها جلسات قیمت گذاری می کند.

همچنین اگر هزینه و قیمت کلاس خصوصی به اندازه کیفیت تدریس استاد مهم است، می توانید قسمت رتبه بندی استادان استادبانک را مشاهده کرده و با توجه به بودجه خود مدرس خصوصی مورد نظر خود را انتخاب کنید. 5 از 5 ستاره بر اساس معلمان.

کلیه آموزش های مهارت های کاری و تحصیلی

برای یادگیری چه درس ها و مهارت هایی به یک مربی خوب نیاز دارید؟ استادبانک به شما نزدیک است. می تواند معلمی را فراهم کند که بتواند همه دروس خود را از دبستان تا متوسطه اول، متوسطه اول، به عنوان مثال دروس و امتحانات تربیت بدنی معرفی کند. این پلتفرم دارای معلمان حرفه ای برای اکثر دوره های دانشگاهی است. استادبانک حتی می تواند با آموزش مهارت های مختلف مانند زبان های برنامه نویسی و انواع نرم افزارها به شما در یافتن شغلی پردرآمد کمک کند.

همچنین استادبانک می تواند برای شما مدرس زبان حرفه ای برای دریافت بورسیه تحصیلی از صندوق آموزش کانادا، صندوق آموزش آمریکا و سایر بورسیه های تحصیلی برای مهاجرت کاری و کسب نمرات بالا در آزمون های آیلتس و FEL، موفقیت در مصاحبه های شغلی یا قوی شدن آنها در اختیار شما قرار دهد. . مکالمه را به زبان های بین المللی دنیا معرفی کنید زیرا این مجموعه خدمات تدریس خصوصی برای تمامی دوره های اصلی دانشگاهی و تمامی مهارت های کاری مانند نرم افزار، زبان های خارجی، برنامه نویسی و موسیقی ارائه می دهد.

مهمترین خدمات تدریس خصوصی استادبانک چیست؟

مسیر موفقیت تحصیلی را با استادبانک دنبال کنید

در صورت ورود به مجموعه تدریس خصوصی استادبانک، علاوه بر درخواست کلاس تدریس خصوصی، می توانید از سایر خدمات این مجموعه مانند دسترسی به مجله دانشگاهی استادبانک، مطالعه مقالات و مباحث علمی در زمینه های مختلف و انتخاب مجله خصوصی تدریس خصوصی استفاده کنید. یک معلم خصوصی یا تدریس خصوصی آنلاین. . استفاده شخصی. این اپلیکیشن استادبانک برای دسترسی به منابع مطالعاتی و نمونه سوالات امتحانی موجود است.

هیچ بهانه ای برای موفقیت تحصیلی و رسیدن به مقام های بالا وجود ندارد. چرا که پلتفرم مورد اعتمادی مانند استادبانک آمده است تا همه این دلایل را از ذهن شما حذف کند و در عوض بذر امیدی را در دل شما بکارد. با استادبانک از کارکرد نشدن استفاده نمی شود و در عوض خواستن و توانستن هدف اصلی برنامه است. برای گرفتن بهترین نتیجه هم اکنون وارد سایت آموزشی استادبانک شوید و یا با شماره 02191005343 تماس بگیرید. تیم پشتیبانی استادبانک برای انتخاب آسان همیشه آماده است.
 

 

برچسب ها : ,

نگارش در تاريخ شنبه 13 خرداد 1402 توسط امروز مگ

 ماهی آکواریومی از مهم‌ترین المان‌های داشتن یک آکواریوم زیبا برای منزل، یک مکان عمومی و اداری است. برای آنکه بتوانید انتخاب مناسبی برای نگهداری از ماهی‌ها داشته باشید، در این مقاله می‌خواهیم به معرفی انواع ماهی‌های آکواریومی بپردازیم و آنها را از نظر گونه‌ها و رفتاری و خصوصیاتی که دارند، بررسی کنیم.

 
انواع ماهی های آکواریومی
نشستن در مقابل یک مخزن ماهی آرامش‌بخش است. تماشای بدن‌های رنگارنگ که به زیبایی در آب شنا می‌کنند و حباب‌های آرامی که به آهستگی روی سطح می‌روند، می‌تواند سبب شود تا بسیاری از افراد در خانه خود آکواریوم هایی مملو از ماهی‌ها داشته باشند. صنعت آکواریوم از زمان پیدایش آن در دهه 1930، به ویژه از دهه 1990، محبوبیت زیادی به دست آورده است. امروزه سالانه بیش از 1 میلیارد ماهی در این صنعت چند میلیون دلاری فروخته می‌شود که ارزش آن بین 200 تا 330 میلیون دلار در سال است. این ماهی‌ها در نهایت در یکی از دو میلیون آکواریوم‌های عمومی و خصوصی در سراسر جهان خانه پیدا خواهند کرد.
 
انواع ماهی آکواریومی شامل موارد مختلفی است که می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
 
ماهی قرمز
Guppy
Neon Tetra
Platy
Danio
بتا
Cherry Barb
Pearl Gourami
لوچ کوهلی
Fire Mouth Cichlid
Black Molly
Lionhead Cichlid
پلکو رویال
More DIFFICULT Care Level
Tiger Barb
Angelfish
کوسه دم قرمز
Discus
Koi
 
 
بهترین ماهی آکواریومی برای تکثیر
ایجاد اولین محیط آکواریوم شما می‌تواند بسیار هیجان انگیز باشد و بخش عمده‌ای از فرآیند انتخاب ماهی است که می‌خواهید در آن بگنجانید. با این حال، مانند هر چیز دیگری در زندگی، مهم است که اطمینان حاصل کنید که قبل از راه رفتن، سعی نکنید بدوید. به عنوان یک مبتدی، عاقلانه است که ماهی آکواریومی را انتخاب کنید که پرورش و نگهداری آنها ساده‌تر است.جوان ایرانی (irjavan.com)
 
 
 
راحت ترین ماهی آکواریومی برای تکثیر
در مورد راحت ترین ماهی آکواریومی برای تکثیر می‌تواند به چند گونه زیر اشاره کرد که عبارتند از:
 
مولی‌ها: Mollies یا مولی، ماهی‌های مقاوم و بسیار سازگاری هستند که آنها را به عنوان بهترین ماهی آکواریومی و آسان برای آکواریوم داران مبتدی تبدیل می‌کند. این گونه از ماهی‌ها معمولا همچنین تولید مثل بالایی داشته و می‌توانند بدون آکواریوم نیز زاد و ولد ‌کنند.
دم شمشیر: Swordtail یا دم شمشیری، در واقع به گونه‌های پلاتی مربوط می‌شوند. این مورد از انواع ماهی آکواریومی، در رنگ‌های روشن وجود دارند و غیر تهاجمی هستند.
چهارچشم: Anableps یا ماهی چهارچشم، مورد سوم از راحت ترین ماهی آکواریومی برای تکثیر است. اگر به دنبال ماهی منحصر به فرد هستید که پرورش آن آسان باشد، آنابلپس می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. این ماهی‌های چهارچشمی در بیشترین حالت، 12 اینچ طول دارند.
گوپی: گونه گوپی یا Guppy از مهمترین گونه ماهی است که پرورش آن بسیار آسان است. این موجودات تخم نمی‌گذارند و تولید مثل آنها به صورت زنده از طریق زایمان ماهیانه ماهی انجام می‌شود.
کوریدوراس: پنجمین مورد از ماهی آکواریومی در مجله جوان ایرانی برای مبتدیان، کاهی Corydoras نام دارد که که در کف آکواریوم شما زندگی می‌کنند.
 
 
 
ماهی-های-آکواریومی-برای-تکثیر
 
مقاوم ترین ماهی آکواریوم
ممکن است اولین باری باشد که قصد تهیه ماهی دارید و یا می‌خواهید مدت زمان طولانی با این موجودات زندگی کنید، در این صورت پیشنهاد می‌کنیم مقاوم ترین ماهی آکواریوم را که در ادامه بیان کردیم درنظر داشته باشید که عبارتند از:
 
AKA Pleco: جالب است بدانید که این نوع از ماهی‌ها، خدمات سرایداری مانند خوردن جلبک‌هایی را که در آکواریوم رشد می‌کنند را انجام می‌دهند. اگرچه آنها علاوه بر جلبک به غذا نیز نیاز دارند، اما می‌توانند در تمیز کردن شیشه و تزئینات آکواریوم مفید باشند.
Corydoras Catfish: گربه‌ماهی کوریدوراس یکی از موارد اصلی در لیست ماهی‌های آکواریوم است که می‌تواند در تمیز کردن زیرلایه آکواریوم (شن یا ماسه در کف مخزن) نیز موثر باشد. بهتر است برای نگهداری حداقل 3 عدد از آنها را با هم نگهدارید.
Dwarf Gourami: گورامی کوتوله که در طیف وسیعی از انواع و رنگ‌های مختلف موجود است، یکی دیگر از گزینه‌های خوب برای مفاوم ترین ماهی آکواریوم است. توجه داشته باشید که در این گونه، دو نر با یکدیگر مبارزه می‌کنند. برای حفظ آرامش، یک نر مجرد (یا یک جفت نر و ماده) را در آکواریوم خود قرار دهید.
دلقک لوچ: این ماهی با نام Clown Loach، همه چیز خوار، یک موجود بازیگوش است. برای نگهدای این ماهی آکواریومی آب شیرین گرمسیری، بهتر است از مخازن اجتماعی بزرگ، حداقل با حجم 75+ گالن نگهداری کنید.
ماهی های آکواریومی مقاوم
 
 
 
ماهی آکواریومی رنگی
اگر قصد دارید آکواریومی رنگارنگ از ماهی‌های زیبا داشته باشید، از گونه‌های رنگارنگ آن غافل نشوید. ماهی های آب شیرین نسبت به پسرعموهای آب شور خود به کمتر سرزنده بودن و رنگارنگ بودن شهرت دارند. به جای متوسل شدن به سنگ‌ریزه‌های روشن، پس‌زمینه یا نورها و …، برای رنگ‌آمیزی به آکواریوم خود، می‌توانید گونه‌هایی از ماهی آکواریومی رنگارنگ را پیدا کنید که در لیست زیر به معرفی آنها می‌پردازیم.
 
ماهی بتا: شما احتمالاً این ماهی‌ها را دیده باشید که دم آنها به صورت پرهای پروانه، گسترده است. این وجودات در رنگ های مختلف وجود دارند و مدت زیادی زنده می‌ماند و به طور کلی مراقبت از آنها آسان است. متأسفانه، آنها با دیگر ماهی آکواریومی به خوبی سازگار نمی‌شوند و بازی نمی‌کنند؛ بنابراین بهتر است آنها را به تنهایی یا با سایر گونه‌های بزرگتر نگهداری کنید.
سیچلاید فلاورهورن: این ماهی‌های غیرعادی به دلیل سرهای برآمده و نشانه‌های گلبرگ شکلشان قابل توجه هستند. این گونه‌ها می‌توانند بسیار گران باشند. آنها همچنین نسبت به سایر گونه‌ها تهاجمی‌تر هستند؛ بنابراین قبل از خرید فلاورهورن‌ها، آکواریوم خود را از نظر ماهی‌هایی که دارید، در نظر بگیرید.
Discus: یکی دیگر از اعضای رنگارنگ خانواده سیکلیدها، دیسکاس است. این ماهی‌ها بومی رودخانه آمازون هستند و در رنگ‌ها، طرح‌ها و اندازه‌های مختلف موجود می‌باشند. پرورش دهندگان می‌توانند با خرید این نوع ماهی آکواریومی، ظاهر و تنوع بیشتری به آکواریوم خود ببخشند.
سیچلاید طاووس: فرقی نمی‌کند یک مبتدی یا یک فرد متخصص باشید، ماهی سیچلاید طاووسی می‌تواند به علت ظاهر روشن و زیبایشان، گزینه بسیار عالی باشند. ظاهر آنها معمولا به صورت خطوط عمودی و طیف رنگی مختلف است. نگهداری از آنها آسان است و با گونه‌های دیگر به خوبی کنار می‌آیند.
رامیزی آبی آلمانی: یکی دیگر از گونه های سیچلاید که می‌تواند آکواریوم شما را درخشان کند، رامیزی آبی است. این نوع ماهی آکواریومی معمولا ابعاد کوچک و رفتاری صلح آمیز دارند و باله‌های آبی نقطه نقطه‌شان می‌تواند توجه شما را جلب کند.
 
 
ماهی آکواریومی رنگی
 
ماهی آکواریومی گوشتخوار
ماهی‌های گوشتخوار، علاوه بر جذابیتی که دارند، می‌توانند سرگرمی خوبی برای ماهیگیران باشند. قبل از اینکه به معرفی ماهی آکواریومی گوشتخوار بپردازیم، لازم است به این نکته توجه کنید که معمولا ماهی داران با تجربه کمتر، فکر می‌کنند که گرفتن ماهی‌های آب شیرین که گوشتخوار هستند به علت تغذیه و مراقبت، سخت‌تر است. این تصور اشتباه رایج است.همچنین لازم است به این نکته توجه کنید که ماهی گوشتخوار یعنی یک ماهی درنده یا یک ماهی تهاجمی. از انواع ماهی آکواریومی گوشتخوار می‌توان گفت:
 
پیرانا سینه سرخ: پیراناها ماهی‌های گوشتخوار آب شیرین و دندان تیزی ​​هستند که بومی رودخانه‌ها و دریاچه‌های آمریکای جنوبی می‌باشند. آنها به خاطر وحشیگری خود بدنام هستند، اما رفتار پرخاشگرانه آنها به آن شدتی که گفته می‌شود، نیست. در حقیقت، پیراناهای شکم قرمز آن شکارچیانی نیستند که اکثر ماهی داران تصویر می‌کنند. در طبیعت، رژیم غذایی پیراناهای شکم قرمز عمدتا از سخت پوستان، حشرات، کرم‌ها و ماهی‌ها تشکیل می‌شود.
آرونا: طول آروانای آسیایی می تواند تا 36 اینچ افزایش یابد، اگرچه بیشتر آنها به طور متوسط ​​تا 24 اینچ رشد می‌کنند. گونه‌ها با ابعاد بزرگ بزرگ می‌تواند نگهدای‌شان را در آکواریوم برای دیگر ماهی‌ها دشوار کند؛ زیرا می‌توانند از اکثر ماهی‌های آکواریومی آب شیرین غذا درست کنند. آرواناها شناگران قوی هستند و رفتارهای شکاری از خود بروز می‌دهند.
ماهی بادکنکی: Pufferfish ‌یا ماهی‌های بادکنکی، گونه‌های آب شیرین و پر شوری هستند رفتاری تهاجمی، شکاری و سرزمینی دارند. آنها ماهی‌های کوچک‌تر از خودشان را می‌خورند، ماهی‌های هم‌اندازه را آزار می‌دهند و نیش می‌زنند و می‌توانند برای سایر گوشت‌خواران در آکواریوم خطر ایجاد کنند؛ زیرا خوشه‌های سمی دارند.
Neon Tetra: این گونه، ابعاد کوچکی دارد و می‌تواند در آب شیرین زندگی کند. ظاهر آن با رنگ زیبا و خنک مطمئناً هر ذره فضای موجود در مخزن شما را زیباتر خواهد کرد. شما می‌توانید آنها را یکی از ساده ‌ترین ماهی‌ها برای نگهداری بدانید. آنها دوست دارند در گروه باشند، بنابراین هر چه گروه بزرگتر باشد، شادتر خواهند بود. رژیم غذایی آنها ساده است و می‌توان آنها را با تکه‌های ماهی اصلی تغذیه کرد، اگرچه آنها هر از گاهی از کرم خونی یا میگوی آب نمک لذت می‌برند.
 
 
ماهی آکواریومی گوشت خوار
 
ماهی آکواریومی گیاه خوار
بسیاری از کسانی که می‌خواهند آکواریومی در یک مکان عمومی یا در خانه خود داشته باشند، سعی می‌کنند تا از انواع ماهی آکواریومی گیاه خوار استفاده کنند که تامین هزینه و غذای آنها راحت‌تر می‌باشد. در این رابطه بایستی می‌توان به چند ماهی اشاره نمود که عبارتند از:
 
ماهی باله بلند گورخری: اولین مورد از ماهی آکواریومی گیاه‌ خوار را می‌توان ماهی Longfin Zebra Danio دانست که می‌توانند تا 5 سال زندگی کنند و حداکثر طول انها 3 اینچ خواهد بود. این ماهی علاوه بر گیاه‌خواری، می‌تواند همه چیز خوار باشد و نگهداری آن ساده‌تر خواهد بود.
جک دمپسی: از جمله ماهی‌های متفاوت و زیبای دیگری که گیاه خوار نیز می‌باشد، می‌توان به ماهی Jack Dempsey اشاره نمود که می‌توانند تا 8 سال عمر کنند. البته توجه داشته باشید که این نوع ماهی، سرزمینی (قلمروطلب) است که در همزیستی با دیگر ماهی‌ها مشکل ایجاد خواهد کرد. شما می‌توان ماهی جک دمپسی را با غذاهایی از جمله گیاهان، ماهی پولکی و حشرات تغذیه کنید.
ماهی کوریدوراس: ماهی Corydoras یا گربه ماهی کوری، در اندازه‌های متفاوتی وجود دارد و می‌تواند به واسطه رفتار صلح طلبی که دارد، در آکواریوم نیز زندگی کند. شما می‌توانید برای تغذیه این ماهی از غذاهای باقی‌مانده نیز استفاده کنید.
گوپی: از جمله ماهی‌های پرطرفدار آکواریومی است که رنگ زیبایی دارد و معمولا کوچک است. این ماهی می‌تواند تا حداکثر 3 سال عمر کند و برای آن می‌توانید غذاهای پولکی و آماده برای ماهی‌ها را ارائه کنید. این گونه بچه‌های خود را خورده ولی با سایر ماهی‌ها در آکواریوم رفتار صلح‌آمیزی دارد.
پلاتی: همچنین باید به گونه ماهی‌های پلاتی اشاره نمود که از خانواده Poecilia بوده و معمولا می‌توانند تا 4 سال نیز عمر کنند. این ماهی‌ها هم غذاهای گوشتی و هم غذاهای گیاهی می‌خورند که بهتر است رژیم غذایی درنظر گرفته شده برای آنها ترکیبی از گیاهان و نیز پروتئین باشد.
 
ماهی آکواریومی گیاه خوار
 
ماهی آکواریومی آب شیرین
همانطور که می‌دانید، آکواریوم محلی برای نگهداری ماهی‌ها است که اصلی‌ترین محتویات آن را آب تشکیل می‌دهد. این آب بایستی برخی از ویژگی‌های کلی و مشترک را داشته باشد که شامل حذف کلر، آمونیاک و … می‌باشد. آب شیرین آبی است که معمولا pH آن در حدود 7 بوده و نیازی به نمک برای شور کردن ندارد. ماهیان آب شیرین به صورت گیاه‌خوار و گوشت‌خوار وجود دارند. چند مورد از این ماهی‌ها در موارد زیر آمده‌اند:
 
گلدفیش: از جمله ماهیان زیبایی که می‌توانید برای آکواریوم خود داشته باشید، می‌توان به گلدفیش‌ها اشاره نمود که معمولا در آکواریوم‌ها به خصوص روزهای عید سال نو می‌توانید آن را مشاهده کنید. این ماهی آکواریومی آب شیرین، معمولا به صورت گروهی نگهداری می‌شود و می‌توانند تا 2-3 سال نیز عمر کنند.
میکی موس پلاتی: پلاتی‌ها ماهی‌های رنگارنگ و بچه‌آوری هستند که برای مبتدیان بسیار مناسب می‌باشند. از آنجایی که آنها ماهی‌های بچه‌زائی هستند، بسیاری از علاقه‌مندان فقط با یک تهیه ماهی از آن در آکواریوم خود استفاده می‌کنند که می‌تواند به سرعت به ماهی‌های زیادی تکثیر شود. میکی موس پلاتی را به دلیل رنگ متفاوت آن در دم این ماهی، نام‌گذاری کرده‌اند.
بیکن ماهی: ماهی بیکن یکی دیگر از اعضای خانواده tetra است. این ماهی که به عنوان تترا نور سر و دم نیز شناخته می‌شود، دارای لکه‌های مسی متمایزی است که شبیه چراغ‌های یک وسیله نقلیه است. این ماهی‌ها در نور کم با پوشش گیاهی زیاد بهترین عملکرد را دارند.
ماهی مولی: Mollies یک انتخاب عالی برای ماهی داران مبتدی و کهنه کار است. مراقبت از آنها آسان است و همچنین، هر مولی در مخزن آب شیرین می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای نگهداری باشد. معمولاً مولی‌ها ماهی‌های اجتماعی هستند؛ بنابراین وقتی با دیگر ماهی آکواریومی نگهداری می‌شوند، رفتاری مسالمت آمیز دارند.
ماهی دم شمشیری: دم شمشیری‌ها خانواده بزرگی از ماهی‌ها هستند؛ زیرا در رنگ‌ها و شکل‌های مختلفی وجود دارند. با این حال، یکی از ویژگی‌های آن این است که در همه گونه‌های مختلفی وجود دارند. آنها بسیار محبوب هستند؛ زیرا می‌توانید به راحتی و بدون دردسر از آنها مراقبت کنید.
 
ماهی آکواریومی آب شیرین
 
ماهی آکواریومی آب شور
ماهی آب شور، نوع رایج دیگری از انواع ماهی های آکواریومی است که نام دیگر آنها، ماهی دریایی نیز می‌باشد. این ماهی‌ها معمولا در آب اقیانوس زندگی می‌کنند که به همین علت آنها را می‌توان ماهی آب شور نامید. غالب ماهی‌های آب شور به عنوان ماهی‌های خوراکی برای انسان‌ها استفاده می‌شوند. از جمله انواع گونه‌های ماهی آکواریومی آب شور می‌توان گفت:
 
دلقک ماهی: یکی از محبوب‌ترین و مسلماً یکی از ساده‌ترین ماهی‌های آب شور یا دریایی برای داشتن در آکواریوم است. این دلقک ماهی، می‌تواند قلمرو خود را در آکواریوم مشخص کرده و به ندرت از آن منطقه دور می‌شود.
فرشته ماهی مرجانی: فرشته ماهی مرجانی رنگارنگ، که معمولا به آن فرشته ماهی دو نخی نیز می‌گویند، یک فرشته ماهی کوتوله محبوب است که به راحتی با زندگی آکواریومی سازگار می‌شود. به دلیل رنگ‌های درخشان، مقاومت، قیمت پایین و در دسترس بودن، گونه‌ای مورد علاقه برای آکواریوم‌های آب شور است. این ماهی معمولاً به اندازه بسیاری از فرشته‌ماهی‌های دیگر تهاجمی نیست،
فرشته ماهی شعله‌ای: فرشته‌ماهی شعله‌ای که آنجل‌ماهی کوتوله‌ای ژاپنی نیز نامیده می‌شود، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای آکواریوم‌ها محسوب می‌شود؛ زیرا معمولاً به خوبی با محیط سازگار می‌شود. بهتر است این ماهی را به صورت تکی یا جفت جفت با سایر ماهی های کم تهاجمی نگهداری کنید.
دامسل کلودی: از جمله ماهی‌های دیگر برای آکواریوم آب شور است که دارای باله‌هایی نرم، باله دمی شاخه‌ای است. این ماهی از زئوپلانکتون‌ها و گیاهان کفزی و نیز جلبک‌ها تغذیه می‌کند.
 
 
ماهی آکواریومی آب شور
 
 
 
اگر قصد دارید آکواریوم خود را از ماهی‌های کوچک پر کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتما ماهی‌های آکواریومی کوچک را در لیست خرید خود داشته باشید. از جمله این ماهی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
 
رازبورای دلقک: این ماهی که با عنوان Harlequin Rasbora نیز شناخته می‌شود، یک ماهی کوچک است که تماشای آن بسیار سرگرم کننده می‌باشد. آنها بومی توده‌های آبی سیاه در جنوب شرقی آسیا هستند. از زمانی که این ماهی‌ها کشف شدند، به عنوان یک کالای محبوب در جامعه آکواریومی‌ها بوده‌اند.
Otocinclus: این ماهی که با عنوان اتوکنکلوس یا مکنده‌های کوتوله نیز شناخته می‌شود، نمونه‌های جالبی هستند که در مقیاس کوچک برای زیبایی آکواریوم شما و منحصربفرد کردن آن به کار خواهند رفت.
Least Killifish: یکی دیگر از انواع ماهی آکواریومی کوچکی که می‌توانید در نظر داشته باشید، ماهی Least Killifish است که بومی جنوب ایالات متحده هستند. آنها موجوداتی بسیار خجالتی هستند. به دلیل جثه کوچکشان اغلب هدف شکارچیان آکواریومی قرار می‌گیرند. به این ترتیب، آنها بهتر است در یک مخزن تک گونه نگهداری شوند.
فلفل قرمز راسبورا: چیلی راسبورا، که گاهی اوقات راسبورا پشه نامیده می‌شود، ماهی کوچک استوایی باله پرتویی است که بومی بورنئو است. این نانوماهی‌های کوچک که تنها تا 0.7 اینچ رشد می‌کنند، بهترین عملکرد را در یک گروه (حداقل) 8 تایی در یک مخزن و آکواریوم دارند. آنها فعال و بامزه هستند.
ماهی آکواریومی کوچک
 
 
ماهی آکواریومی بزرگ
ماهی‌های آکواریومی بزرگ از جمله موارد مورد علاقه برای بسیاری از افراد جهت نگهداری است که اغلب با شکوه و همیشه گرسنه هستند. بهتر است برای این نوع ماهی‌ها، از اکواریوم‌های عمیق و بزرگتر استفاده کنید. از جمله ماهی آکواریومی بزرگ می‌توان گفت:
 
پاکو سیاه: این ماهی که با عنوان Black Pacu نیز شناخته می‌شود، بزرگ‌ترین گونه در خانواده خودشان است. مانند Piranhas Pacu نیز دارای دندان‌های بزرگ است اما تقریباً شبیه دندان‌های آسیاب انسان می‌باشد. آرایش دندان‌های آسیاب مانند این گونه ماهی آکواریوم به خاطر تغذیه آنهاست که می‌توان گفت تقریباً کاملاً گیاهخوار هستند و در جنگل‌های سیل‌زده به دنبال میوه و دانه می‌گردند.
گربه ماهی دم قرمز: گربه‌ ماهی‌ها از جمله دیگر موارد ماهی‌های بزرگ برای آکواریوم هستند که همواره گرسته بوده ولی رشد سریعی دارند. از رایج‌ترین ماهی های بزرگ آکواریومی آب شیرین موجود می‌باشند. این گونه‌ می‌تواند تا 5 فوت رشد کند، که آنها را فقط برای بزرگترین آکواریوم‌ها مناسب می‌کند.
تمساح سر سوسماری: این گونه که با عنوان Alligator Gar نیز شناخته می‌شود، گونه‌های غیرمعمول هستند اما پیدا کردن آنها خیلی سخت نیست و بزرگترین آنها تمساح گار است. این ماهی‌ها فلس‌های استخوانی دارند، به حدی که بومیان آمریکا از آن برای نوک پیکان و سینه استفاده می‌کردند. همانطور که از نام آن پیداست، تمساح سر سوسماری، دارای سر صاف و استخوانی با دهانی پر از دندان های تیز است.
ماهی پیکاک باس: این ماهی که با عنوان Peacock Bass نیز شناخته می‌شود، در واقع سیکلیدهای استوایی هستند و مانند Blue Umbee، آنها اهداف بسیار محبوبی برای ماهیگیران می‌باشند.
 
ماهی های سردآبی آکواریوم
رایج ترین گونه ماهی سردآبی، ماهی گلدفیش است و پس از آن همتای بزرگتر آن، koi یا ماهی کپور قرار دارد. با این حال بسیاری از گونه‌های ماهی جالب دیگر وجود دارند که به مخزن گرم شده نیاز ندارند. همه مناطق معتدل در تمام قاره‌ها ماهی هایی دارند که آب سرد را ترجیح می‌دهند. از جمله برخی از ماهی‌ های سردآبی آکواریومی می‌توان گفت:
 
ماهی رزی بارب: این ماهی کوچک که اهل افغانستان و بنگلادش است، دمای 2 تا 32 درجه سانتی‌گراد را می‌تواند تحمل نماید. مراقبت از آنها آسان است و برای یک آکواریوم اجتماعی مناسب هستند.
بارب طلایی: گلد بارد یا بارب چینی یک ماهی بسیار محبوب در آب‌های سرد است. هر آکواریوم حاوی بارب طلایی، باید جریان ملایمی داشته باشد.
تترا بال خونی: از جمله ماهی‌هایی است که معمولا در فضاهای داخل آکواریوم پنهان می‌شود و می‌تواند از مواد غذایی مختلفی مانند میگو، دافنی، غذاهای خشک و … تغذیه کند.
 
ماهی های سردآبی آکواریوم
 
ماهی آکواریومی زبرا
ماهی زبرا از جمله ماهی‌هایی است که به صورت راه‌ راه بوده و متعلق به آب‌های شیرین می‌باشد. این ماهی محبوب آکواریومی آب شیرین که اصالتاً از آسیا است، کوچک (تا حدود 4 سانتی متر) طول دارد. این ماهی همچنین با عناوین دیگری مانند ماهی گورخری یا Danio rerio نیز شناخته می‌شود و هزینه نگهداری ان معمولا کمتر است. این ماهی آرام، می‌تواند در سطوح مختلف آب شنا کرده و شنای گروهی نیز داشته باشد.
 
در مورد نگهداری از این نوع ماهی‌ها می‌توان گفت این گونه در آکواریوم‌ها و تانک‌های کوچک نیز قابل اسکان هستند ولی برای تحرک بیشتر می‌توانید از آکواریوم بزرگتر با حداقل 1000 لیتر ظرفیت استفاده کنید.دمای مناسب برای این نوع ماهی‌ها در حدود 22 – 28 درجه سانتی‌گراد می‌باشد.
 
 
ماهی آکواریومی زبرا
 
ماهی آکواریومی سیچلاید
بیش از 1300 گونه سیچلاید وجود دارد که بیشتر آنها در دریاچه مالاوی در آفریقا زندگی می‌کنند. اما شما می‌توانید آنها را در جاهای دیگر نیز پیدا کنید، مانند ماداگاسکار، جنوب آسیا، و حتی مناطق گرمسیری قاره آمریکا. آنها به دلیل تفاوت‌های شخصیتی باورنکردنی، تنوع رنگ‌ها و نیازهای محیطی در بین انواع ماهی آکواریومی محبوب شده‌اند.
 
اگر به فکر اضافه کردن یک یا دو سیچلاید هستید، 40 گونه وجود دارد که در صورت ارائه شرایط مناسب می‌توانند در آکواریوم شما به خوبی زندگی کنند. برخی از آنها می‌توانند بسیار سختگیر، تهاجمی و در غیر این صورت نگهداری آنها سخت باشد. بنابراین، قبل از خرید مطمئن شوید که مجموعه مهارت‌های شما با نیازهای آنها مطابقت دارد.  اگر بخواهیم چند مورد از این گونه ماهی‌ها را معرفی کنیم، می‌توان گفت:
 
سیکلید دندان سگی: سیکلید سگ دندان که می‌تواند با نام cynotilapia afra شناخته ‌شود، گونه‌ای کوچک بومی در دریاچه مالاوی است. این سیچلایدها در طبیعت تا 4 اینچ رشد می‌کنند. این ماهی‌ها می‌توانند رنگ‌های زیادی در گونه‌های مختلف داشته باشند که حتی بسته به خلق و خوی آنها می‌تواند تغییر کند.
ماهی سیکلید بلوالکتریک: ماهی بلوالکتریک دارای رنگ فوق العاده منحصر به فردی است که به هر آکواریوم شخصیتی می‌بخشد. این ماهی‌ها در فضای آکواریوم می‌توانند تقریبا تا 8 اینچ رشد کنند. آنها می‌توانند رفتاری نسبتاً تهاجمی نسبت به سایر همنوردان آکواریوم داشته باشند.
ماهی سیکلید الکتریک زرد: سیکلید زرد شایان ستایش یک انتخاب عالی برای افراد مبتدی در نگهدای از ماهی‌ها است. این ماهی‌های کوچک در مجموع به حدود سه اینچ می‌رسند، بنابراین برای همیشه کوچک می‌مانند. از آنجایی که آنها خیلی بزرگ نیستند، پرخاشگری آنها ممکن است برخی از ماهی‌ها را آزار ندهد، اما می‌تواند برای برخی دیگر مشکل ساز باشد. همیشه مراقب رفتار آنها باشید.
ماهی آکواریومی سیچلاید
 
 
کوسه ماهی آکواریومی
کوسه ماهی‌ها که در حدود 385 گونه را به خود اختصاص می‌دهند، یکی دیگر از انواع ماهی آکواریومی هستند که برخی از آنها عبارتند از:
 
کوسه باله سیاه مرجانی: این کوسه با نام Carcharhinus melanopterus، یکی از کوسه‌ ماهی های آکواریومی است که رفتار خوبی داشته و به رنگ سفید و خاکستری می‌باشد.
کوسه باله سیاه: این کوسه با نام Carcharhinus limbatus، در حدود 1.5 متر طول دارد و معمولا محل اصلی زندگی آنها، در آب‌های گرمسیری مانند سواحل فلوریدا می‌باشد.
گاو کوسه: Bull Shark یا گاو کوسه، موردی نیست که معمولا در آکواریوم‌ها نگهداری شود؛ زیرا برای انسان‌ها خطرناک است. در واقع بیشتر گونه‌های کوسه ماهی آکواریومی برای انسان‌ها خطرناک هستند و لازم است تا در این موضوع و انتخاب ماهی‌های آکواریومی دقت شود.
کوسه آبی: Blue shark یا کوسه آبی که یک نوع مشهور از کوسه‌ ماهی‌ها هستند، معمولا در مناطق گرمسیری زندگی می‌کنند و دارای بدنی براق، با طول 3.5 متر هستند. از جمله خصوصیات دیگر آن می‌توان به سرعت بالا در شکار و رژیم غذایی شامل انسان‌ها و ماهیان مرکب اشاره نمود.
دیو کوسه: همچنین می‌توان به دیو کوسه اشاره کرد که با عنوان Goblin Shark نیز شناخته می‌شود و دارای دندان‌های تیز، طول 3-4 متر، بینی بلند و برنده می‌باشند.

برچسب ها : ,

در صورتی GPRS گوشی تلفن همراه شما فعال باشد می توانید از لینک ارسالی عکس موقعیت دستگاه را که در Google Map نشان داده شده مشاهده نمایید. با گسترش محبوبیت قفل پدال، فرمان و کاپوت، میتوانید انواع مختلفی از آن را در بازار مشاهده کنید. به این خاطر، سارقین ترجیح میدهند به سمت خودروهایی بروند که هیچ قفلی ندارد؛ اما این روش برخلاف استفاده از انواع ردیاب روش مطمئنی نیست و معایبی دارد که در ادامه آنها را بررسی کردهایم. در این مقاله به بررسی راههای مختلف افزایش امنیت خودرو میپردازیم و مزایا و معایب هر روش را بررسی میکنیم تا با کمک آن بتوانید بهترین وسیله برای مراقبت از ماشین را بشناسید و از تجربه تلخ دزیده شدن خودروی خود جلوگیری کنید. اساسیترین تفاوتهای آنها را در ادامه بررسی میکنیم. اکثر دزدها راه باز کردن قفلهای مختلف خودرو را یاد گرفتهاند و در کمترین زمان ممکن این کار را انجام میدهند. به همین دلیل، استفاده از ابزارهای مختلف و سنتی مانند انواع قفل امنیتی در بین افراد به یک روش متداول تبدیل شده است. هر یک از انواع مختلف دزدگیرها از ویژگی خاصی برخوردار هستند، ولی بهطورکل همه آنها وظیفه ایجاد صدای بلند برای اطلاعرسانی مالک خودرو و ترساندن سارق را دارند.

https://www.pardiskhodro.com/carmagazine/details/%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1-%D9%85%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D8%A8-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88

ردیابهای خودرو که به آنها جی پی اس ماشین نیز میگویند وسیلهی الکترونیکی کوچکی هستند که میتوان آن را در نقاط مختلف اتومبیل مخفی و نصب نمود. معایب مختلف انواع دزدگیر باعث شده که خیلیها دیگر سراغ نصب آن نروند و دنبال خرید ردیاب خودرو پراید باشند. مزیت دیگر ردیابی آنلاین ذخیره طولانیمدت ترددهای خودرو است. مهمترین تفاوت ردیاب و جی پی اس این است که ردیاب به خود ماشین متصل است بنابراین مشکل خاموش شدن تلفن همراه و یا جا گذاشتن تلفن همراه در جای دیگر را ندارد. کارکرد این نمونه به این صورت است که با دریافت اطلاعات از ماهواره های جی پی اس، این اطلاعات را در خود ذخیره کرده و پس از متوقف شدن در یک مکان خاص اطلاعات آن را جمع آوری کرده و استخراج می کنند. اطلاعاتی از جمله؛ مسیر های طی شده، سرعت، موقعیت و … موقعیت خودروی دریافتی خود را از طریق نقشه GPS دستگاه دریافت کنید. 

 

و می توانید موقعیت خود را پیدا کنید. دزدگیر ساده، متداولترین نوع دزدگیر است که با نام دزدگیر یکطرفه نیز شناخته میشود و فقط قابلیت ایجاد صدای بلند آژیر را دارد. در مقابل، دزدگیر ماهوارهای با اتصال به اینترنت سیمکارتی که درون آن قرار دارد، خطرات واردشده به خودرو را روی گوشی مالک نمایش میدهد. هزینه سوخت خودرو را کاهش داد. 4- کاهش هزینه ها و بهبود ایمنی کارکنان: در گذشته اگر خودرویی دچار تصادف می شد. اگر هدف شما افزایش امنیت وسیله ی نقلیه است حتماً باید سیستم ردیاب را تهیه و نصب کنید. که اگر خودرو به هر دلیلی مانند خرابی خودرو یا سرقت خودرو از منطقه خارج شود. رضایت تمامی کسانی که به دنبال امنیت بالا هستند. و زمان خود را به درستی برنامه ریزی کنید. ما یک تیم اختصاصی از متخصصان ردیابی GPS داریم که به شما کمک می کند تا محصولی را که مناسب شما است دریافت کنید. هر ماهواره GPS هر 12 ساعت یک بار یک دور کامل زمین را می گردد. آیا ردیاب IR1500 قابلیت خاموش کردن خودرو را از راه دور دارد؟ یکی از بهترین راه حل های امنیتی خودرو، ردیاب خودرو است. اما این ویژگی به نوعی مزیت مدل های قبلی دستگاه های ردیاب وایزر هم بوده است. 

 

IR69 GPS در دو مدل پایه و سفارشی قابل خریداری می باشد و تفاوت این دو مدل در آپشن های قابل نصب برروی ردیاب است. کاربرد ردیاب های خودرو چیست؟ با نصب قفل فرمان یا پدال زمان لازم برای سرقت خودرو افزایش مییابد. شما میتوانید انواع قفل فرمان یا پدال را با قیمتی کمتر از سیستم دزدگیرهای حرفهای تهیه کنید؛ اما مهمترین مشکل آن، باز کردن انواع قفل توسط سارقین است. با وجود قفل فرمانها، گزینههای جذابتری برای حفظ ایمنی ماشین در اختیار ما قرار دارد و آن هم وجود بروزترین و جدیدترین ردیاب خودرو میباشد. قفل ساده در خودرو، امنیت پایینی دارد و هر سارقی میتواند بهراحتی آن را باز کند. ارزانترین ردیاب خودرو با کمترین میزان امکانات هم میتواند خیال شما را از بابت یک چیز راحت کند: میدانید خودروی شما کجاست. امکانات ردیاب مغناطیسی مدل IR180 فرقی با سایر ردیابهای قدرتمند ندارد. این امکان در سری جدید دستگاه ردیاب وایزر مدل F150 با داشتن حافظه ی داخلی امکان پذیر شده است و داده های حرکتی و سرعت خودرو در حافظه ی داخلی ثبت و ذخیره شده و پس از اتصال به سرورهای وایزر، به تلفن همراه صاحب خودرو منتقل خواهد شد. در واقع ردیاب Do-107 در ۳ مدل Basic، OBD و FMS با پروتکل ارتباطی و بروزرسانی Firmware بهتر در دسترس کاربران قرار گرفته است.

https://ariamoons.com/tech-news/45477/%D8%B8%D9%87%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9%D9%87-%D9%85%D8%AF%D8%B1%D9%86-%D9%88

برچسب ها : ,

نگارش در تاريخ سه شنبه 29 فروردين 1402 توسط امروز مگ

 متن آهنگ ذره ذره از عشقت من دارم میمیرم سهراب پاکزاد

ذره ذره از عشقت من دارم میمیرم!♫!

https://musicdel.ir/single-tracks/102797/#gsc.tab=0

برچسب ها : ,

نگارش در تاريخ چهارشنبه 9 فروردين 1402 توسط امروز مگ

 


آیا به دنبال بهترین دوره پاکسازی پوست در یاسوج هستید؟ آیا می خواهید پس از گذراندن کاربردی ترین آموزش پاکسازی پوست در یاسوج (کهگیلویه و بویراحمد) به عنوان یک متخصص وارد بازار کار شوید؟ چگونه پوست را به طور کامل تمیز می کنید؟ یکی از مهمترین کارهایی که می توان برای حفظ پوست صورت انجام داد پاکسازی و جوانسازی پوست است که همیشه و همه جا توسط متخصصین زیبایی و پزشکان به همه افراد توصیه می شود. در واقع، پاکسازی صورت می تواند به بهبود مشکلات پوستی مانند جوش، پوست تیره، آکنه و غیره کمک کند. اما قبل از هر اقدامی برای تمیز کردن صورت، بهتر است مکث کنید و اطلاعات این قسمت را مطالعه کنید. با من باشید تا بهترین آموزش پاکسازی پوست در یاسوج و همچنین توضیحاتی در مورد پاکسازی را به شما معرفی کنم.منظور از تمیز کردن پوست صورت چیست؟

پاکسازی صورت یکی از محبوب ترین تکنیک ها و درمان های مورد استفاده برای درمان مشکلات پوستی است که به درمان بسیاری از مشکلات پوستی مانند جوش، آکنه و غیره کمک می کند. می توانید تا حد امکان مشکل را کاهش دهید و در نهایت آن را رها کنید. تازه به پوست خود و مشتریان خود شفافیت و جوانی بدهید. بنابراین امروزه شستشوی صورت توجه مردم عادی را به خود جلب کرده است. از دیگر دلایل محبوبیت این راه حل محبوب می توان به اهداف آن اشاره کرد. در ادامه این مقاله توضیح داده خواهد شد.


هدف از پاکسازی پوست چیست؟

حذف سلول های مرده پوست: در این مرحله به طور معمول سطحی ترین قسمت پوست صورت که حاوی سلول های مرده است تمیز می شود. اگر این مرحله به درستی انجام شود، در درازمدت نتایج غیر قابل قبولی مانند قرمزی، التهاب، حساسیت پوستی و ... را برای پوست صورت به همراه خواهد داشت.

پاکسازی و پاکسازی کلیه ناخالصی ها و چربی اضافی: غدد چربی متعددی روی پوست وجود دارد و وظیفه مراقبت و حفظ رطوبت پوست را بر عهده دارند. گاهی اوقات این چربی ها روی پوست تجمع می یابند و منافذ باز پوست را مسدود می کنند و زمینه ای برای آکنه، جوش و سایر مشکلات پوستی فراهم می کنند. پاکسازی می تواند چربی پوست را کنترل کرده و آلودگی های آن را کاملا از بین ببرد. توصیه من به شما این است که برای یادگیری اصول پاکسازی صورت در آموزشگاه پاکسازی پوست در یاسوز شرکت کنید تا بتوانید به عنوان یک متخصص وارد بازار کار شوید و درآمد کسب کنید.

اصلاح، تغذیه و ویتامین های پوست: به نوعی پاکسازی پوست، استفاده از بخارپز و صورت می تواند در بهبود گردش خون و شادابی پوست مفید باشد. لوسیون ها و کرم های مخصوصی که در پاکسازی استفاده می شوند علاوه بر این پوست را مرطوب، مرطوب و ویتامینه می کنند. به یاد داشته باشید که برای مرطوب کردن و بهبود پوست خود باید از محصولات حرفه ای و مناسب استفاده کنید تا آسیبی به پوست مشتریانتان وارد نشود، به علاوه به افزایش اعتبار حرفه ای شما کمک می کند.


چه کسی می تواند صورت را تمیز کند؟

هیچ محدودیت سنی برای لایه برداری وجود ندارد، اما پیشنهاد من این است که لایه برداری و لایه برداری را از 20 سالگی شروع کنید. با این حال، هر سنی می تواند این درمان محبوب را انجام دهد. بنابراین برای داشتن پوستی نرم و دیدن فواید پاکسازی صورت نیازی به شرایط خاصی نیست.

به عنوان یک قاعده، روش های پاکسازی پوست در افرادی که به گروه های زیر تعلق دارند، نتایج بهتری به دست می آورند:

منافذ باز روی پوست وجود دارد.

پوست صورت آنها خشن و خشک است.

آکنه، جوش، لک و جوش روی صورت وجود دارد.

کسانی که پوستشان کمی ضخیم و نازک شده است.

افرادی که رنگ صورتشان کدر است و طراوتشان از بین می رود.بعد از تمیز کردن صورت چه کنیم؟ https://fatemehhabashi.com/skin-cleansing-courses-in-yasuj/

میوه ها و سبزیجات بیشتری را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

از دست زدن یا ضربه زدن به پوست صورت خودداری کنید.

پوست خود را به آرامی بشویید و از یک حوله نرم و تمیز استفاده کنید.

تا چند روز پس از پاکسازی از مواد آرایشی و اسکراب استفاده نکنید.

از رفتن به مکان های گرم مانند سونا، جکوزی، استخر و ... که باعث تعریق پوست می شود خودداری کنید.

توجه: یکی از موارد اساسی که می تواند به تمیز نگه داشتن پوست صورت شما کمک کند، صرف زمان برای مراقبت از آن است. از آنجایی که پوست بسیار حساس است، بهتر است برای جلوگیری از آسیب پوست صورت و پاکسازی پوست یا مراجعین خود را کاملا حرفه ای و طبق قوانین انجام دهید.آیا بعد از انجام تمرینات پاکسازی پوست در یاسوج می توان پاکسازی کرد؟

بله، با گذراندن دوره پوست صورت در یاسوج می توانید پاکسازی را به درستی انجام دهید و درآمد کسب کنید. البته این به شرطی است که نکات و توضیحات ارائه شده در دوره را با دقت گوش کنید و تمرینات را کامل کنید. پس برای ثبت نام در آموزشگاه پاکسازی صورت در یاسوج با من تماس بگیرید تا در ادامه شما را برای شرکت در آموزشگاه پاکسازی صورت در یاسوج راهنمایی کنم. دوره فیشیال پوست در مشهد بعد از دوره صورت یاسوج چه کارهایی می توان انجام داد؟

همانطور که در قسمت قبل گفته شد، اگر با حوصله به جزئیات بهترین آموزش پاکسازی صورت یاسوج گوش دهید، می توانید به سرعت با کمی اراده و تلاش وارد بازار کار پاکسازی صورت شوید.
 

برچسب ها : ,

نگارش در تاريخ سه شنبه 8 فروردين 1402 توسط امروز مگ

 این زمین مسکونی به متراژ 268 متر در جاده چمخاله قرار دارد. جاده چمخاله از یک سمت به مرکز شهر لنگرود و از طرف دیگر به ساحل چاف و چمخاله راه دارد و از لحاظ موقعیت مکانی گزینه عالی به جهت سرمایه گداری دارد. ارزش زمین های این قسمت هر ساله در حال افزایش است. تمامی امکانات خرید و رفاهی در دسترس شما قرار دارند. این زمین مسکونی پروانه ساخت یک طبقه دوبلکس 100 متری را دارد. پشت زمین 17 متر بر دارد که در آینده پشت کوچه باز میشه و زمین به صورت دو کله خواهد شد. همچنین امتیازات آب، برق و گاز در پای زمین قرار دارد.  فروش خانه در خیابان رجایی

 
از دیگر مزایای خرید این زمین می توان به موارد زیر اشاره کرد: خرید آپارتمان در لنگرود
 
سند تک برگ
جواز دارد
دسترسی عالی
پروانه دارد
 
 
شعار ما آرمانی بیاندیشیم، آرمانی زندگی کنیم. املاک آرمان
 
جزئیات
شناسه ملک: 6923                                             مساحت زمین (مترمربع): 268 مترمربع
قیمت کل (تومان): 1 میلیارد و 500 میلیون                  وضعیت: برای فروش
نوع زمین: مسکونی                                              قیمت هر متر مربع (تومان): 5500000
 
 

برچسب ها : ,

نگارش در تاريخ پنجشنبه 20 بهمن 1401 توسط امروز مگ

 فرآیند از بین بردن سلول های مرده و ناخالصی های انباشته شده روی پوست را پاکسازی پوست می گویند. پاکسازی پوست باعث شادابی و طراوت پوست می شود و تا حد زیادی به سلامت پوست کمک می کند. البته این به معنای نادیده گرفتن اثرات مراقبت از پوست نیست.https://fatemehhabashi.com/

درمان خشکی پوست
فواید پاکسازی صورت
پاکسازی پوست به از بین بردن سلول های مرده پوست و همچنین چربی و ذرات باقیمانده بر روی پوست به دلیل آلودگی هوا کمک می کند. لایه برداری همچنین جوش های سر سیاه را از روی پوست پاک می کند و مواد معدنی و اکسیژن را به سطح پوست می رساند. درم لایه داخلی است که در زیر لایه پوست قرار دارد و در این لایه کلاژن وجود دارد، بنابراین تمیز کردن پوست باعث بازسازی می شود.
 
در واقع برخی افراد برای درمان جوش یا آکنه صورت و کاهش آکنه و بارداری در صورت و یا در مواردی کاهش چین و چروک پوست را توصیه می کنند. پوست انسان سبوم تولید می کند و از سبوم برای محافظت از پوست در برابر اشعه خورشید و جلوگیری از احتباس آب اضافی از سطح پوست و خشکی آن استفاده می شود.
به طور کلی، مزایای پاکسازی پوست عبارتند از:
زیبایی و زیبایی چهره را افزایش دهید
افزایش طراوت و درخشندگی پوست
درمان خطوط ریز و چین و چروک پوست
افزایش اشباع اکسیژن پوست
ترمیم بافت آسیب دیده پوست
 
اهمیت پاکسازی پوست صورت
اگر سبوم موجود در منافذ پوست در معرض اکسیژن هوا باشد، می تواند باعث ایجاد کومدون یا جوش های سر سیاه شود.
راه های مختلفی برای از بین بردن این جوش های سر سیاه وجود دارد که بیشتر این روش ها سطحی و موقتی هستند مانند چسب یا خمیر.
یک راه عالی برای درمان جوش های سر سیاه و سرسفید یا کومدون. این انتقال کامل آنهاست که به پاکسازی صورت نیز معروف است
آزاد شدن کامل کومدون ها از تجمع سبوم در فولیکول ها که زمینه ساز ایجاد آکنه و جوش است و منجر به باز شدن منافذ می شود، جلوگیری می کند.
 
اثرات نامطلوب پاکسازی پوست
عوارض پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه
متاسفانه برخی از افراد برای درمان مشکلات پوستی خود به خوددرمانی روی می آورند.
کاملا غیر علمی و اشتباه است و در آینده آسیب جدی و جبران ناپذیری به پوست وارد می کند.
هر نوع درمان پوستی باید تحت نظارت پزشک باشد تا اثرات غیرمنتظره ای روی پوست ایجاد نشود.
یکی از روش هایی که عموما برای کاهش اثر لک ها استفاده می شود، روشی به نام پاکسازی پوست است.
متأسفانه برخی از آرایشگاه ها این عمل را انجام می دهند، کاملاً اشتباه است و انجام آن در آرایشگاه ها ممنوع است.
در حال حاضر بسیاری از آرایشگران بدون دانش کافی در مورد ساختار، عملکرد و آناتومی پوست وارد عرصه پوست و مو شده اند. این امر باعث ایجاد مشکلاتی بر روی پوست افراد به خصوص خانم ها شده است. برخی افراد از محل و محل کار آرایشگاه ها سوء استفاده می کنند و به افرادی که برای کارهای زیبایی به آنها مراجعه می کنند، توصیه های درمانی پوست و مو می کنند. و آنها را به انجام لایه برداری شیمیایی یا اسکراب پوست و ... تشویق می کنند.
پاکسازی پوست یکی از کارهایی است که نباید در آرایشگاه انجام شود و باید زیر نظر متخصص پوست و مو انجام شود.
اما به طور غیر منتظره در برخی موارد بدون حضور متخصص انجام می شود. در این صورت ممکن است پس از تمیز کردن پوست عوارض ناخوشایندی ایجاد شود.
 
پاکسازی پوست خوب است یا بد؟
بسیاری از افراد برای پاکسازی پوست مستعد آکنه به آرایشگاه ها مراجعه می کنند.
در صورتی که پزشک اصول اولیه مراقبت از پوست را نمی داند و به بهانه بهداشت و ویتامین درمانی از انواع کرم ها و روغن های سنگین بر روی پوست استفاده می کند.
همچنین می تواند باعث التهاب شدید جوش ها شود که در نهایت سلامت پوست را تهدید می کند.
امروزه پاکسازی صورت به طور گسترده در آرایشگاه ها تبلیغ می شود.
که شامل ماساژ پوست، بخور دادن و استفاده از کرم های لایه بردار است.
بعد از این مرحله مرحله بعدی تخلیه زیراندازهاست.
 
عوارض پاکسازی پوست چیست؟
هنگام پاکسازی پوست در ابتدا احساس بهتری خواهید داشت و پوستی شفاف و شاداب خواهید داشت اما این احساس موقتی است و گاهی اوقات عوارض پاکسازی پوست مشاهده می شود.
در برخی موارد، قرمزی و بثورات پوستی پس از پاکسازی پوست ایجاد می شود.
بروز این عوارض جانبی پاکسازی پوست در افرادی که پوست خشک و حساس دارند بسیار بیشتر است.
این شعله می تواند برای مدت طولانی دوام بیاورد. در افرادی که بثورات پوستی دارند در برخی موارد ضایعات را بدتر می کند.
 
تمیز کردن با سمپاش:
همچنین در برخی موارد می توان آرایشگاه ها را مشاهده کرد که از بخور برای تمیز کردن پوست افراد دارای پوست چرب استفاده می کنند.
که یکی از محبوب ترین روش های پاکسازی پوست است.
حتی برای کسانی که پوست چرب دارند، بخار دادن صورت می‌تواند منافذ را باز کند و در هفته‌های آینده آکنه‌های بیشتری ایجاد کند.
 
پاکسازی پوست
برای جلوگیری از اثرات پاکسازی پوست، می توانید طبق توصیه متخصص پوست از کرم لایه بردار مناسب استفاده کنید.
همراه با پاکسازی پوست با استفاده از روش های علمی و حرفه ای، از اثرات منفی پاکسازی پوست کاسته شده و آسیب بیشتری به پوست وارد نخواهد شد.
 
برای پاکسازی صورت چه کنیم؟ آموزش پاکسازی پوست با مدرک فنی حرفه ای
همانطور که در بالا ذکر شد، می توان نتیجه گرفت که پاکسازی صورت فوایدی مانند جوانسازی و پاکسازی پوست دارد. اما از طرفی می تواند صدمات جبران ناپذیری به پوست وارد کند که توسط افراد غیر متخصص انجام می شود. از طرفی مراجعه به متخصصین پوست و استفاده از لایه برداری برای پاکسازی پوست می تواند یک راه حل علمی باشد. به دلیل استفاده از مواد دارویی کمترین آسیب را به پوست وارد می کنند. این روش اگرچه زمان بر است، اما بهترین گزینه برای جلوگیری از مشکلات پاکسازی پوست است و یک روش علمی کامل است که در تمام دنیا استفاده می شود.

برچسب ها : ,

صفحه قبل 1 2 3 صفحه بعد