تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
خرید از چین
انجام پروژه متلب
حمل خرده بار به عراق
چت روم
ایمن بار
Bitmain antminer ks3
چاپ ساک دستی پلاستیکی
برتر سرویس
لوله بازکنی در کرج
تحصیل در قبرس شمالی (هزینه تحصیل و واجد شرایط بودن در قبرس)
امروز مگ
عمومی
نگارش در تاريخ سه شنبه 26 دی 1402 توسط امروز مگقبرس شمالی کشوری امن و زیبا در وسط دریای مدیترانه است. هوا مطبوع است و اغراق نیست اگر بگوییم یک سوم جمعیت را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. تحصیل با هزینه کم در امن ترین کشور کوچک جهان احتمالا یکی از مهم ترین موارد برای مهاجران است. برای اطلاعات کامل در مورد تحصیل در قبرس شمالی، بقیه راهنمای این صفحه را ببینید.

مدارس در قبرس شمالی

سیستم مدرسه در قبرس شمالی به کودکان 4 تا 6 ساله اجازه می دهد تا در مدرسه ابتدایی شرکت کنند. مدرسه ابتدایی برای کودکان 4 تا 5 ساله اجباری نیست، اما برای کودکان 5 تا 6 ساله اجباری است. آموزش ابتدایی برای همه کودکان در مدارس دولتی و غیرانتفاعی ارائه می شود. والدین می توانند فرزندان 4 تا 6 ساله خود را به صورت رایگان در مدارس دولتی ثبت نام کنند.

سطح بعدی مدرسه ابتدایی یا Ilk Ecole است که کودکان 5 ساله در آن تحصیل می کنند. سطح بعدی اورتا اکل یا دبیرستان (آموزش سابق در ایران) است که سه سال به طول می انجامد. مقطع بعدی تحصیلی که چهار ساله است، دبیرستان است و دانش آموزان می توانند رشته تخصصی خود را انتخاب کنند (مانند دبیرستان، هنرستان فنی حرفه ای و پیش دانشگاهی ایران).

تفاوت بین مدارس دولتی و غیرانتفاعی در قبرس شمالی چیست؟

در کیفیت آموزشی تفاوت چندانی وجود ندارد و بیشترین تفاوت در زمان تعطیلی مدارس است که در مدارس دولتی تا ساعت 13 و در مدارس دولتی تا ساعت 18 است.

هزینه تحصیل در قبرس شمالی چقدر است؟

دولت قبرس شمالی امکان تحصیل رایگان مدارس دولتی را برای همه ساکنان دائم یا موقت این کشور فراهم می کند. این بدان معناست که همه افرادی که ویزای اقامت (موقت یا دائم) در قبرس شمالی دارند، می توانند فرزندان خود را در مدارس دولتی ثبت نام کنند و از خدمات آموزشی رایگان دولت استفاده کنند.

خدمات در این مدارس نیز رایگان است برخی از مدارس برای لباس فرم از والدین دریافت می کنند و برخی مدارس نه هزینه کتب درسی و لوازم التحریر بر عهده دولت است. با این حال، برخی از مدارس برای لوازم التحریر هزینه می گیرند، با این حال، همه دانش آموزان کتاب را به صورت رایگان دریافت می کنند

در مدارس غیرانتفاعی، هزینه تحصیل حدود 3000 دلار در سال است که شامل هیئت مدیره و شهریه می شود. خدمات حمل و نقل با هزینه جداگانه است.

سیستم نمره دهی در مدارس قبرس شمالی چگونه است؟

نمرات در پایه های ابتدایی عالی - خوب - متوسط ​​و نیاز به پیشرفت دارند، در حالی که در دبیرستان نمرات بین 1-10 داده می شود.

چه زبان هایی در مدارس قبرس شمالی تدریس می شود؟

زبان تحصیل در تمامی مدارس (به جز مدارس بین المللی) ترکی است. اما اگر فرزندتان با زبان ترکی آشنایی ندارد نگران نباشید. زیرا در مدارس قبرس شمالی عدم آشنایی فرزند شما با زبان ترکی مشکلی نخواهد داشت. از آنجایی که قبرس شمالی کشوری مهمان نواز است، معلمان تجربه کافی برای برقراری ارتباط با دانش آموزانی که انگلیسی نمی دانند را دارند. ضمناً دوره های رایگان زبان ترکی در مدارس برگزار می شود و مطمئن باشید فرزندان شما پس از چند ماه رفتن به مدرسه، زبان ترکی را به خوبی یاد خواهند گرفت.

تحصیل در مدارس قبرس شمالی چگونه به آینده آنها کمک می کند؟

اگر دانشجو در قبرس شمالی یورومای تحصیل می کرد برای ورود به دانشگاه از امتیازات ویژه ای مانند تخفیف در شهریه بهره مند می شد. این بدان معناست که تحصیل رایگان در قبرس شمالی یک امتیاز برای ورود به دانشگاه است. بدیهی است که دانش آموزانی که در مدارس دولتی یا غیرانتفاعی تحصیل می کنند به عنوان دانش آموز از این امتیاز برخوردار خواهند شد.

برای تحصیل در قبرس چه مدارکی لازم است؟

همانطور که گفته شد برای ورود به دانشگاه های قبرس نیازی به مدرک زبان ندارید. زیرا همه دانشگاه ها در ابتدای هر ترم (سالی دو بار) آزمونی مانند آیلتس برگزار می کنند. و بسته به نمره کسب شده، متقاضیان یا به تحصیل خود ادامه می دهند یا مجبور می شوند یک پودمان زبان را با برنامه درسی بگذرانند یا یک یا دو ترم در یک کالج تخصصی زبان تحصیل کنند.

برای تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی باید مدرک تجربی یا ریاضی داشته باشید. همچنین برای دانشگاه مدیترانه شرقی و دانشگاه خاور نزدیک معدل بالای 16 و برای دانشگاه بین المللی قبرس میانگین بالای 16 مورد نیاز است.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیازی به داشتن مدرک کارشناسی مرتبط با رشته مورد نظر نیست و دانشجویان می توانند با گذراندن یک تا سه واحد پیش نیاز در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مورد نظر تحصیل کنند.

تحصیل در مقطع دکترا به مدرک لیسانس یا فوق لیسانس مناسب نیاز دارد. تهیه دوره فوق لیسانس نیز ضروری است.

اصل مدرک + ترجمه رسمی دیپلم + اصل ریز نمرات + ترجمه ریز نمرات رسمی + عکس پرسنلی 3.4 روی زمینه سفید + گذرنامه معتبر مورد نیاز دوره دانشگاه

کلیه مدارک مورد نیاز برای مقطع اول + اصل مدرک یک و ترجمه رسمی + کپی اصل فارغ التحصیلی و ترجمه این مدارک مورد نیاز برای مقطع دوم

کلیه مدارک مورد نیاز برای کارشناسی ارشد + اصل مدرک کارشناسی ارشد و ترجمه رسمی + اصل ریز نمرات کارشناسی ارشد و ترجمه رسمی + پروپوزال تحقیق دکتری + رزومه و مقالات در صورت نیاز به مدارک دوره دکتری

شرایط تحصیل در قبرس

برای حفظ امنیت کشور، دولت قبرس شمالی قوانین مهاجرت را تشدید می کند. یکی از مواردی که در حوزه ویزای تحصیلی، هم برای دانشگاه و هم برای اداره مهاجرت مهم است، این است که دانشجو در واقع تحصیل کند. برای مثال فردی که به دلیل سهولت ویزای تحصیلی از این روش استفاده می کند و در کلاس شرکت نمی کند از دانشگاه اخراج می شود و زمانی که دانشجویی از دانشگاه اخراج می شود، پلیس مهاجرت به مدت کوتاهی حدودا اجازه می دهد. یک ماه پس از خروج فرد از کشور و در صورت عدم خروج، روزانه جریمه می شود.

اگر در حین تحصیل مرتکب جرم شوید؛ دانشجو اخراج می شود و اجازه ورود مجدد به کشور را نخواهد داشت. ذکر این نکته ضروری است که تمامی دانشجویان پس از اتمام تحصیل در قبرس باید کشور را ترک کنند. تنها راه تمدید اقامت، خرید ملک یا تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری است.

نحوه تحصیل در قبرس

تحصیل در قبرس به زبان انگلیسی یا ترکی تدریس می شود. دو دانشگاه مدیترانه شرقی، EMU و دانشگاه شرقی NEU، دوره های بسیاری را در ترکیه ارائه می دهند. تحصیل ترکی در قبرس به کسانی که قصد کار در قبرس شمالی را دارند کمک شایانی خواهد کرد. دامنه دروس در تمامی سطوح بسیار بالاست و تدریس معمولا به زبان انگلیسی انجام می شود.

دانشگاه های EMU (مدیترانه شرقی) و NEU (خاور میانه) از جمله دانشگاه هایی هستند که امکان آموزش آنلاین را ارائه می دهند. چندین رشته کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه ها از طریق آموزش از راه دور ارائه می شود و فرصت بسیار خوبی برای کسانی است که نمی توانند به قبرس بروند اما می خواهند از یک دانشگاه معتبر خارجی مدرک بگیرند.

اخذ ویزای تحصیلی قبرس

مراحل اخذ ویزای تحصیلی قبرس بسیار ساده و آسان است. متقاضیان تحصیل در قبرس پس از پذیرش؛ آنها ملزم به پرداخت شهریه اولیه به دانشگاه هستند. پس از پرداخت، دانشگاه برای دانشجویان نامه پذیرش صادر می کند. این برگه شامل شماره دانشجویی متقاضی و نامه ای به پلیس مهاجرت فرودگاه ارجان با این مضمون است: این فرد دانشجوی رسمی دانشگاه ما است و شما باید مراحل ویزای دانشجویی را تکمیل کنید.

دانشجویان پس از عبور از پلیس فرودگاه ویزای فرودگاهی با اعتبار 3 ماه دریافت می کنند. پس از پذیرش در قبرس شمالی و ثبت نام رسمی در دانشگاه؛ ثبت نام برای خوابگاه دانشجویی درخواست های اقامت به صورت آنلاین انجام می شود و دانشجویان می توانند برای ویزای دانشجویی شش ماهه، یک ساله یا دو ساله اقدام کنند.

مراحل به صورت آنلاین انجام می شود و نیازی به حضور فیزیکی در ادارات دولتی نیست. تنها کاری که دانشجویان باید انجام دهند این است که یک آزمایش پزشکی انجام دهند که ثابت کند فرد متقاضی تحصیل در قبرس به بیماری های عفونی مبتلا نیست.

تمامی این مراحل توسط دپارتمان Euromay برای دانشجویان عزیز به صورت رایگان انجام می شود.

دانشگاه های مختلف در قبرس شمالی

بهترین کیفیت آموزش: دانشگاه مدیترانه شرقی EMU

بزرگترین و معتبرترین دانشگاه قبرس شمالی دانشگاه EMU است. این فضای علمی که در فاماگوستا قرار دارد، امکانات زیادی دارد، از یک ساحل خصوصی گرفته تا یک آزمایشگاه علمی کاملاً مجهز. دانشجویان با ورود به این دانشگاه وارد یک شهر علمی کامل می شوند. تمامی امکانات از استخر تا غذای بین المللی در این دانشگاه موجود است.

دانشگاه EMU ارتباط بسیار خوبی با مراکز علمی معتبر جهانی دارد. و می تواند پلی امن و زیبا برای زندگی دانشجویی شما و کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا و کانادا باشد. کیفیت علمی این دانشگاه در سراسر جهان با رتبه بسیار بالایی شناخته شده است. و جالب است بدانید که دانشگاه EMU دارای تاییدیه وزارت علوم ایران نیز می باشد.

این دانشگاه تنها دانشگاه دولتی در قبرس شمالی است و به تمام دانشجویان خارجی بورسیه 50 درصدی ارائه می دهد. در صورتی که در دو ترم اول به معدل "A" دست یابد، دانشجو می تواند برای بورسیه 100 درصدی به دانشگاه اقدام کند. دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی دوره تخصصی خود را در ترکیه می گذرانند و از هر دو دانشگاه گواهی فارغ التحصیلی دریافت می کنند.

سال تاسیس: 1979

رتبه در قبرس شمالی: 1

سطح جزیره قبرس: 2

مکان های ترکیه و قبرس: 13
 

بهترین ها برای آموزش با کیفیت و ارزان، گروه پزشکی: دانشگاه ADAKENT

این دانشگاه در سال 2015 توسط گروه آموزش اروپایی تاسیس شد که بیش از چهار دهه سابقه در زمینه ساخت موسسات علمی معتبر دارد. دفتر مرکزی این دانشگاه در استانبول ترکیه قرار دارد. تیمی که Adacont را تأسیس کرد، همکاری بسیار خوبی با دانشگاه کنت اوهایو، ایالات متحده، یکی از حقوق این مرکز علمی دارد.

به غیر از دانشکده پزشکی، این دانشگاه تنها سه رشته در مقطع کارشناسی را ارائه می دهد: حقوق - انگلیسی - تجارت و اقتصاد.

مجموع موقعیت: حدود 800

بهترین از نظر شهریه: دانشگاه بین المللی CIU قبرس

این دانشگاه بورسیه های بسیار خوبی به دانشجویان بین المللی داده است. این اولین انتخاب بسیاری از نامزدها است.

رتبه کل: حدود 2200

بهترین خلبان تحصیلی: دانشگاه آمریکایی GAU گیرنه

در دانشگاه آمریکایی گیرنه، دوره های تجربی بر اساس IAA طراحی و اجرا می شود. (مخفف International Aviation Academy). دوره های ارائه شده توسط دپارتمان پرواز عبارتند از مدیریت و تست هوانوردی.

شرایط لازم برای آموزش خلبانی:

1: متقاضیان باید گواهی بهداشت درجه یک (کلاس-1) صادر شده توسط موسسات پزشکی مجاز داشته باشند. این صفحه باید توسط اداره کل هواپیمایی کشوری (DGCA) تایید شود. گواهی سلامت معتبر تأیید می کند که دانشجو برای اکثر پروازها محدودیتی ندارد.

2: ارائه گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی عدم سوء پیشینه پزشکی قانونی از کشور مبدا با ترجمه رسمی.

3: مدارک ثبت نام عمومی شامل ترجمه گواهی تحصیلی، گذرنامه و عکس

هزینه تحصیل این دوره تقریباً هفت هزار یورو (6950 یورو) در سال است.

رتبه کل: حدود 6000

بهترین برای علوم دریایی، مهندسی دریایی و مطالعات ناوبری: دانشگاه کرالا

این دانشگاه در شهر زیبای گیرنه واقع شده است و گروه علوم دریایی این دانشگاه رشته های مختلفی از مهندسی تا شیلات را ارائه می دهد. البته اکثر رشته ها برای مقطع کارشناسی هستند.

امتیاز کلی: حدود 8000

هزینه تحصیل و زندگی دانشجویی در قبرس شمالی

هزینه های زیر به لیر ترکیه پرداخت می شود، اما از آنجایی که لیر ارز ثابتی نیست، آن را به دلار تبدیل کرده ایم تا قیمت ها واقعی تر باشد و در طول زمان با تورم دور تغییر نکند.

قیمت خوابگاه دانشجویی 250 دلار در ماه (شامل آب، برق، اینترنت و نظافت) می باشد.

وعده های غذایی ماهیانه 150 دلار به بالا است

بلیت فیلم دانشجویی سرگرمی: یک دلار

کالسکه؛ بولینگ؛ بازی های کامپیوتری از سه دلار به بالا

کرایه ماشین: 20 تا 30 دلار در روز

هزینه های مرتبط با سلامت برای عضویت در باشگاه: 25 تا 50 دلار در ماه یا بیشتر

محصولات شخصی و بهداشتی: 20 تا 100 دلار در ماه

هزینه روزانه بسته تلفن همراه (اینترنت، تماس و پیامک): از 10 دلار در ماه - غذا در رستوران: از 2 تا 20 دلار

مدارک و کتاب های درسی برای یک ترم: 20 تا 50 دلار

حمل و نقل 10 دقیقه مسیر: 3 دلار

(اتوبوس دانشگاه برای دانشجویان رایگان است)

مزایا و معایب تحصیل در قبرس

معایب تحصیل در قبرس شمالی کوچک بودن این کشور است: قبرس شمالی دارای پنج شهر بزرگ و دهکده های زیبا با جمعیت کل کمتر از یک میلیون نفر می باشد.

بازار کار در قبرس: اقتصاد این کشور بر پایه صنعت ساخت و ساز و گردشگری است. اگر رشته تحصیلی شما در مسیر درستی نیست، نباید امید زیادی به آینده شغلی در این کشور داشته باشید.

غیرعضو قبرس شمالی و جنوبی در قرارداد شینگن: اخذ ویزای شینگن برای قبرس شمالی اصلا سخت نیست، اما مراحل اداری وجود دارد که متقاضی باید طی کند.

مزایای روش تحصیل در قبرس یورومای در قبرس شمالی 1: عدم نیاز به منابع مالی

2: اجازه اقامت همراهان در طول تحصیل را بدهید

3: مجوز کار پاره وقت

4: خدمات بیمه ای و درمانی کامل برای دانشجویان

5: امکان تطبیق واحدهای پاس.

6: نداشتن شرایط سنی

7: بحث آکادمیک را نادیده بگیرید

8: بدون نیاز به مدرک زبان

شهر دانشجویی در قبرس شمالی

قبرس شمالی کشور کوچکی است که از پنج استان اصلی تشکیل شده است. شهر دانشجویی قبرس شمالی فاماگوستا است. حدود یکصد و بیست هزار دانشجوی خارجی در ایسلند زندگی می کنند که بیش از هفتاد درصد آنها در فاماگوستا زندگی می کنند.

بسیاری از دوستانی که در قبرس شمالی تحقیق می کنند همیشه می پرسند که تفاوت فاماگوستا و ماگوزا چیست. ابتدا بگوییم که تلفظ Magusa اشتباه است و تلفظ صحیح Mausa است. زیرا املای ترکی شهر MAĞUSA است و تلفظ صحیح آن g نیست.

مائوسا مرکز استان فاماگوستا است. استان فاماگوستا استان بزرگی است که شامل ایسکله یا ایسکله می شود. فاماگوستا یک شهر ساحلی زیبا است که در شرق جزیره قرار دارد و دارای برخی از زیباترین و غنی ترین ویرانه ها از جمله قلعه هتل رو و خرابه های باستانی سالامیس است.

دلیل اصلی افزایش تعداد دانشجویان خارجی در این شهر هزینه کم زندگی و تفریح ​​و از همه مهمتر وجود قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه قبرس شمالی یعنی دانشگاه مدیترانه شرقی است. دانشگاه AMU شرایط پذیرش ساده ای دارد، اما پذیرش فارغ التحصیل در این دانشگاه آسان نیست و دانشجو باید سخت کار کند و دروس را درک کند.

جالب است بدانید که بسیاری از دانشجویانی که در گیرنه و لفکوسا تحصیل می کنند نیز در فاماگوستا زندگی می کنند. همه دانشگاه ها دارای خدمات بین ایالتی رایگان هستند و این مشکل باعث شده است که بسیاری از دانشجویان در دانشگاه های دیگر در فاماگوستا و سایر شهرها تحصیل کنند.

 

برچسب ها : ,