تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
خرید از چین
انجام پروژه متلب
چت روم
Bitmain antminer ks3
لوله بازکنی در کرج
امروز مگ
امروز مگ
عمومی
نگارش در تاريخ شنبه 15 بهمن 1401 توسط امروز مگ

رفلاکس معده چیست؟ در این مقاله می‌خواهیم به معرفی و بررسی مشکل رفلاکس معده در حالت‌های مختلف برای بزرگسالان، کودکان، در حالت کرونا، افراد باردار و غیره بپردازیم. سپس در مورد راهکارهای درمان و داروها، نوع عمل‌های جراحی و راهکارهای درمان سنتی آن صحبت می‌کنیم.

 

رفلاکس معده چیست؟

رفلاکس معده، یکی از بیماری‌های مزمن برای دستگاه گوارش است که با عنوان “ترش کردن” نیز شناخته می‌شود. این مشکل ناشی از بازگشت اسید معده به مری بوده و به همین خاطر منجر به یکسری عوارض می‌شود. بیماری دارای نشانه‌های مختلفی است که به عنوان مثال می‌توان به سوزش سردل، بوی بد دهان و غیره اشاره کرد. بنا به آمارها، در حدود یک پنجم از جمعیت ایران دارای این مشکل حداقل هفته‌ای 2 بار هستند.

 

نام‌های دیگری که برای این نوع مشکل در زبان فارسی وجود دارند، شامل بازگشت اسید به مری، رفلاکس گاستروازوفاژیال و نیز واشاریدگی معده‌ای مروی است. بیماری رفلاکس معده یک مشکل ناخودآگاه است. اگر شما در بعضی زمان‌ها در قسمت قفسه سینه و یا گلوی خود دچار سوزش شده باشید، احتمالا دارای این مشکل هستید.

 

از نظر فیزیکی، رفلاکس معده زمانی رخ می‌دهد که دریچه اسفنکتر در میان مری و معده به خوبی عمل نکند. در این حالت است که اسید معده به مری بازگردانده شده و منجر به ایجاد ریفلاکس معده خواهد شد. به طور معمول کسانی که دچار اضافه وزن هستند، بیشتر دچار این مشکل می‌شوند. همچنین لازم است افراد، رفتارها و شیوه‌های تعیین رژیم غذایی خود را به درستی تصحیح نموده و از طریق آن مشکلات ریفلاکس معده را ریشه یابی و کامل از بین ببرند.

رفلاکس معده به انگلیسی

رفلاکس معده در زبان انگلیسی معادل عبارت Gastroesophageal reflux که با عنوان اختصاری GERD تعیین می‌شود. نام دیگری که برای این بیماری بیان شده است همچنین عبارت است از: gastro-oesophageal reflux disease (GORD).

 

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در رابطه با این بیماری وجود دارد، رفتارها و برخی عادات ما می‌باشند که می‌توانند منجر به ایجاد چنین بیماری گردند. در این حالت می‌توان به برخی از آنها از جمله فتق هیاتال، سیگار کشیدن، عوارض ناشی از مصرف مدام داروها، بارداری و غیره اشاره کرد. همچنین برخی دیگر از داروها و موادی که می‌توانند منجر به طولانی شدن روند رفلاکس معده گردند، عبارتند از بنزودیازپین ها، داروهای ضد افسردگی، مسدود کننده‌های کانال کلسیم، NSAIDها و نیز داروهای آسم.

 

برای تشخیص این بیماری ممکن است در حالات ساده تنها نشانه‌های ظاهری کفایت کند اما در مواردی که پیشرفت هایی ایجاد شده است، لازم است برخی اقدامات اعم از پایش PH مری (مانومتری مری)، گاستروسکوپی، بررسی دستگاه گوارش فوقانی و غیره صورت گیرد.

 

علائم رفلاکس معده

بازگشت اسید معده به مری عاملی است که منجر به ایجاد برخی علائم رفلاکس معده خواهد شد. برخی از این علائم درون بدن فرد رخ داده و برخی دیگر به صورت ظاهری دیده می‌شود. در این حالت می‌توان به انواع رویدادها اشاره کرد که عبارتند از:

 

خوردگی دندان‌ها،

دیسفاژی،

نارسایی،

درد در قفسه سینه،

سوزش سردل،

ادینووفاژی،

درد قفسه سینه غیر قلبی،

سرفه مزمن،

لارنژیت که عامل آن رفلاکس یا آسم است،

گرفتگی صدا.

همچنین یکی دیگر از علائمی که برای رفلاکس در معده وجود دارد، رخ دادن آن در تایم‌های خاصی است از جمله زمان‌هایی که بعد از خوردن غذا و یا در ساعت‌هایی پیش از خوابیدن.

 

مخاطبین عزیز به این نکته توجه کنند، اگر مراقبت‌های لازم برای درمان این بیماری صورت نگیرد، ممکن است مشکلات و بیماری‌های زمینه‌ای مختلفی برای افراد ایجاد گردد. بنابراین می‌بایست سهل انگاری در درمان و جلوگیری از علائم ریفلاکس معده منجر به مشکلات پیچیده‌تر از جمله بروز سرطان نشود. بیماری‌هایی که ممکن است با طولانی مدت شدن این مشکل به وجود آیند، شامل تنگی مری، ازوفاژیت، مری بارت هستند. بهترین راهکاری که می‌توان پیشنهاد کرد، مراجعه به یک متخصص گوارش است که می‌تواند به سرعت و فورا مشکل را تشخیص داده و درمان نماید. نمونه‌ای علائم این بیماری را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.جوان ایرانی (irjavan.com)

 

آیا رفلاکس معده خطرناک است؟

رفلاکس معده به عنوان 2امین مشکل گوارشی شناخته می‌شود که در بسیاری از افراد دیده شده است. از همین رو بهتر است حتما به آن توجه کنید. علائمی که می‌تواند دراین رابطه خطرناک باشد، می‌توان گفت:

 

احساس سیری به حدی که فرد نتواند بعد از ساعت‌ها غذا نخوردن، همچنان احساس سیری داشته باشد.

در مواردی که رفلاکس معده از چند روز بیشتر طول بکشد. در این حالت همواره عواملی از جمله تهوع، استفراغ، بروز خلط ممکن است رخ دهد.

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند نشان دهنده علائم خطرناک این بیماری باشد، از جمله گلودرد، سکسکه‌های طولانی مدت و غیره است. این موارد به حدی رخ می‌دهند که می‌تواند منجر به تحت تاثیر قرار دادن تمام عملکرد بدن شود.

مورد دیگری که می‌توان از جمله نشانه‌های خطرناک این بیماری در نظر گرفت، تنگی نفس است. در این حالت اسید می‌تواند در بازگشت به مری، دریچه های تنفسی را مسدود کند و تنفس فرد دچار اختلال خواهد شد. در حالتی که این نشانه طولانی مدت باشد، می‌تواند منجر به صدماتی بر فرد شود.

در حالتی که رفلاکس در معده با سوزش در این قسمت همراه باشد، به حدی که منجر به سرایت درد در قسمت قفسه سینه شود، در دراز مدت بهتر است حتما از این علائم پیشگیری کنید.

 

مورد دیگری که در این بخش باید به آن اشاره کرد، مری بارت است. در این حالت باید گفت مری بارت، که یک قسمت عضلانی برای انتقال غذا و بزاق از دهان به معده است، تغییر کرده و بخشی از پوشش داخلی آن با نوعی بافت مشابه در رود جایگزین می‌گردد. مشکلی که این حالت ایجاد خواهد کرد، افزایش 35 الی 125 برابری احتمال ابتلا به سرطان مری است. در صورتی که به این مشکل دچار شوید، بایستی تحت نظر پزشک عمل‌های آندوسکوپی و نیز بیوپسی را انجام دهید که می‌تواند برای تشخیص روندتبدیل سلول‌های پیش سرطانی به سرطانی مفید باشد.

 

رفلاکس معده نوزاد

رفلاکس معده همچنین در کودکان نیز رخمی‌دهد. در این حالت شمامی‌توانید آن را با عنوان رفلاکس اسید معده مشاهده کنید. در این حالت محتوای معده بعد از یک مدت کوتاه بازگشته و ممکن است خطرناک باشد. این بیماری در کودکان با بزرگتر شدن آنها بیشتر می‌شود. با این حال باید توجه کنید که کم کم این مشکل به تدریج برطرف خواهد شد و در صورتی که حالت غیر طبیعی به خود بگیرد یا بعد از 18 ماهگی همچنان ادامه داشته باشد، لازم است تا نزد متخصص بازبینی گردد.

 

در صورتی که کودک دچار مشکل بدغذایی شده به صورتی که مری یا گلو را تحریک کند، این مسئله‌ای همان رفلاکس معده نوزاد است. همچنین در حالتی که علائم زیر را مشاهده کنید، می‌توان گفت لازم است به پزشک مراجعه شود. از جمله این علائم به موارد زیر اشاره کنیم که به شرح زیر می‌‌باشند:

 

وزن کودک زیاد نشود،

در صورتی که در هنگام تف کردن، موادی به رنگ قهوه‌ای یا خون همراه شود،

در صورتی که مشکلات تنفسی ایجاد شوند،

استفراغ در سن 6 ماهگی یا در سن بالاتر شروع شود،

در صورتی که مایع زرد رنگی تف شود،

 

در صورتی که تف کردن با شدت بالا باشد، به حدی که محتویات معده از دهان او خارج گردد. در این حالت می‌توان گفت استفراغ پرتابه‌ای رخ می‌دهد،

این نوع علائم می‌توانند نشان دهنده شرایط جدی‌تری باشند. در این صورت ممکن است مشکل از نوع GERD بوده و رفلاکس معده بر جدا خارجی مری آسیب زننده باشد. تنگی پیلور یک نوع شرایط نادر است که از دیگر خطرات رایج برای رفلاکس معده کودکان می‌باشد. در این حالت دریچه باریک بین معده و روده کوچک مانع از انتقال محتویات معده به روده کوچک می‌گردد.

 

رفلاکس معده و سرفه

یکی از عوارضی که برای این بیماری ذکر شده است، سرقه کردن می‌باشد. در این حالت لازماست بدانید رفلاکس معده می‌تواند منجر به سرفه و نیز شدیدتری شدن آن گردد. از آنجایی که سرفه یک عمل بازگرداین است که با بالا آمدن اسیداز لوله مری انجام می‌شود، این بیماری نیز می‌تواند منجر به سرفه شود. در حالتی دیگر با حرکت رفلاکس معده درون لوله مری، قطرات ریزی از اسید معده بر روی تارهای صوتی در گلو باقی می‌ماند که منجر به رفلاکس حنجره و حلق یا LPR می‌گردد. این نوع رفلاکس می‌تواند منجر به سرفه شده و عمل سرفه در حقیقت مانند یک عمل حفظاتی در برابر آن انجام می‌گردد.

 

همچنین لازم است بدانید سرفه خشک یکی از نشانه‌های این نوع بیماری است. این نوع سرفه‌ها معمولا در هنگام خواب دیده می‌شوند. علت آن نیز بازگشت بیشتر اسید در شب است. همچنین بعد از خوردن غذا نیز این نوع سرفه‌ها در اثر بازگشت آن از معده بیشتر می‌شود.

 

رفلاکس معده و تنگی نفس

تنگی نفس را می‌توان از جمله مهم‌ترین و بدترین خطرات رفلاکس معده دانست که احتمال ابتلا به بیماری‌های تنفسی و نیز آسم و برونکواسپاسم در بیماران را افزایش می‌دهد. در این حالت با بازگشت محتویات معده به مری، اسید‌های معده وارد مجاری هوا شده و منجر به تحریک و تورم می‌شوند. در همین حالت است که مشکلات تنفسی ایجاد می‌گردد.

 

مشکل رفلاکس معده و نیز تنگی نفس از جمله مشکلات دو طرفه‌ای هستند که در زمان حمله آسم و در زمان وقوع رفلاکس در معده نشانه‌های آن دیده می‌شود. در زمان حمله آسم، مجاری هوا سفت می‌شود و در این حالت به مری ممکن است فشار ایجاد شود. این فشار خود منجر به سوزش سر دل و ریفلاکس شده و این دو با هم تعامل دارند. همچنین بهتر است بدانید که احتمال ابتلا به این بیماری پس از حمله آسم به دلایلی از جمله استرس، افزایش سن، خوابیدن و غذا خوردن بیشتر است.

 

رفلاکس معده و گوش درد

رفلاکس معده با یکی از علائم خود یعنی درد در گوش همراه است. همچنین موارد دیگر در این زمینه شامل خارش گوش، ترشح از مجاری گوش و نیز ایجاد حالت انسداد در گوش می‌باشد. در رابطه با گوش درد و تاثیری که ریفلاکس معده بر آن دارد، لازم است توجه کنید که این حالت می‌تواند منجر به لوزه سوم و غدد لنفاوی کوچک تاثیر گذار باشد. در این صورت در لوزه سوم، مایع در سینوس‌ها و نیز گوش تجمع یافته و منجر می‌شود تا عفونت و درد گوش رخ دهد.

 

از دیگر مشکلاتی که به همراه رفلاکس معده قابل مشاهده است، می‌توان به وزوز گوش اشاره کرد که یک نوع صدای خارجی را در گوش شما ایجاد می‌کند. این بیماری می‌تواند منجر به رسیدن اسید معده در  گوش میانی شده و می‌تواند کاهش شنوایی و نیز ایجاد وزوز را به همراه داشته باشد. به همین خاطر ممکن است برخی از پزشک‌ها این نشانه را بررسی کرده و داروهایی را برای رفع آن تجویز کنند. لوله‌های استاش در گوش میانی منجر می‌شوند تا فشار در این ناحیه تنظیم شده و نیز مایع از گوش تخلیه شود. در کسانی که رفلاکس معده و یا نوع خاموش آن را دارند، لوله‌ها در گوش با اسید معده همراه شده و اسیدیته آن می‌تواند به طور کامل ساختار این ناحیه را در معرض آسیب برساند. اختلال در گوش میانی و کاهش شنوایی در آزمایشات مختلف بر روی موش‌هایی که این نوع بیماری را دارند نیز مشاهده شده است با این حال در تحقیقات انسانی چنین چیزی تاکنون مشاهده نشده است.

 

دارچین و رفلاکس معده

دارچین را از محبوب‌ترین ادویه‌ها در جهان می‌دانیم که به عنوان یک درمان برای رفلاکس معده درنظر می‌گیرند. این ماده ترکیبات گیاهی پلی فنول داشته و خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی دارد. این ماده همچنین دارای سینامیک اسید و سینامالدئید بوده و انواع مختلفی از فلاونوئیدها را دارد. تا به امروز تحقیقی برای تشدید کردن مشکل معده توسط این ماده گزارش نشده است. با این حال مصرف زیاد آن ممکن است وضعیت را در این دسته از افراد بدتر کند. همچنین مدرک معتبری برای این قرار داده نشده است که این ماده بتواند رفلاکس معده را درمان نماید.

 

در برخی از افراد، که علائم تحریک براساس هر فرد متفاوت است، گزارش شده است که هنگام مصرف ادویه‌های معروف مانند دارچین دل درد ایجاد می‌شود. در مجموع باید به این جمله اشاره کرد که دارچین می‌تواند منجر به تحریک و سوزش سر دل شود.

 

رفلاکس معده در خواب

همانطور که گفتیم، رفلاکس معده می‌تواند در هنگام خواب نیز رخ دهد. در این حالت ابتدا راجع به ارتباط رفلاکس با خواب باید گفت این مشکل می‌تواند تا 60 درصد بر روی خواب افراد تاثیر گذار باشد. علائم افراد بر اثر دراز کشیدن و خوابیدن دچار تشدید شده و منجر به وقفه‌های خواب شبانه می‌گردد که می‌تواند منجر به سوزش سردل و دل درد شود.

 

یکی دیگر از مشکلاتی که در خواب بر اثر رفلاکس ایجاد می‌شود، آپنه است که در این صورت باید گفت رفلاکس می‌تواند راه هوایی و توانایی تنفس را تحت تاثیر خود قرار داده و منجر به آپنه‌های بیشتر شود. همچنین باید گفت افرادی که به مشکل آپنه دچار هستند، علائم بیشتری از رفلاکس را مشاهده می‌کنند. برای رفع این مشکلات بهتر است به پزشک مراجعه کرده و با تشخیص و ریشه یابی دقیق مشکل، اقدام به درمان آن نمایید.

 

ریفلاکس معده در بارداری

رفلاکس معده در بارداری چگونه است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت رفلاکس معده می‌تواند در بارداری یک مشکل بسیار مهم تلقی شود. در این صورت باید بدانید سوزش معده در بارداری می‌توند به هورمون‌های جنین آسیب زده و با توجه به فشاری که این قضیه و نیز رشد رحم و جنین در بدن رخ می‌دهد، به شکم فشار وارد کند. سوزش معده در بارداری پس از زایمان برطرف می‌گردد.

 

از جمله مواد غذایی که می‌تواند در این دوره منجر به سوزش سردل شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

 

شکلات (کاکائو)،

غذاهای چرب،

الکل،

نعنا،

نوشیدنی‌های کافئین دار اعم از قهوه، نوشیدنی‌های بدون الکل،

 

از جمله راهکارهای درمانی که برای این مشکل می‌توان درنظر گرفت باید به موارد زیر اشاره کرد:

 

بالا آوردن سرتخت: بهتر است به اندازه 10 – 20 سانتی‌متر سر تخت بالا آورده شود. بهتر است این ابر به گونه‌ای باشد که به اندازه کافی سفت بوده و برای نیم تنه بالایی یک تکیه گاه باشد.

دراز کشیدن بر روی پهلوی چپ: در این حالت یکی دیگر از راهکارها آن است که زنان در هنگام شب بر روی پهلوی چپ خود تکیه کنند که در این صورت این کار منجر می‌شود تا رفلاکس اسید کمتر شود.

خم نشدن: بهتر است پس از خوردن غذا خم نشده و از انجام فعالیت‌های این چنینی جلوگیری شود.

از دیگر کارها می‌توان به سیگار نکشیدن، خم شدن به صورت صحیح، مصرف شیر و ماست و نیز عدم پوشیدن لباس تنگ اشاره کرد.

 

ریفلاکس معده در بزرگسالان

هرچند رفلاکس در معده در کودکان به کرات دیده می‌شود اما این پدیده در کهنسالان کمتر است ولی در صورت وجود نشانه‌های خاص، لازم است به پزشک مراجعه شود. در صورتی که رفلاکس معده برای بزرگسالان به مدت بیشتری دیده شود، در این حالت لازم است بدانید این مشکل می‌تواند نشانه‌ای از سرطان باشد. با این حال بهتر است حتما به پزشک مراجعه کنید. از جمله علائمی که می‌توان راجع به نشانه های ریفلاکس معده در بزرگسالی مشاهده کرد، باید به موارد زیر پرداخت:

 

بی اشتهایی، سوزش سر معده،

تهوع، ترش کردن،

احساس کلافگی و آشفتگی،

احساس تلخی و طعم گس در دهان،

مشکل در فرو دادن لقمه‌های غذا،

بروز اختلال در خواب،

خستگی و بی‌حالی،

احساس سیری ناخوشایند،

مشکل در فرو دادن و بلعیدن لقمه‌های غذا،

مشکل در نوشیدن مایعات و نیز بلع،

احساس وجود توده و سنگینی در معده یا ناحیه شکم،

حساس کلافگی و آشفتگی.

 

آیا رفلاکس معده قابل درمان است؟

یکی از سوالات مهم در مورد این مشکل، قابل درمان بودن آن است که در این حالت باید به میزان پیشرفت این مشکل اشاره کرد. در این حالت راه‌حل‌هایی وجود دارند که می‌توانید بدون نیاز به داروهای شیمیایی و با طب سنتی، داروهای خانگی و راه‌حل های مرتبط با آن، اقدام به کنترل این مشکل کنید. با این حال ممکن است در برخی از افراد این مشکل به حدی سریع باشد که با مراجعه به پزشک، داروهای معده و گوارش به سرعت تجویز شوند. از جمله این داروها می‌توان به امپرازول، پنتوپرازول، رانیتیدین، لانسوپرازول اشاره کرد.

 

در انتها راه حل درمانی دیگری که برای رفلاکس معده وجود دارد، جراحی است که در این حالت زمانی که بیماری تا حد بسیار بدی پیش رفته باشد، توصیه می‌گردد.

 

رفلاکس معده کرونا

آیا رفلاکس معده با کرونا ارتباطی دارد؟ در این رابطه سوالات مختلفی مطرح می‌شود که در پاسخ باید گفت هرچند مشکلات گوارشی، بخشی از علائم بیماری کرونا هستند اما این رفلاکس معده در این حالت می‌تواند کمتر رخ داده با این حال احتمال آن وجود دارد. نشانه رفلاکس معده و ترش کردن آن در برخی از افرادی که دچار کرونا شده‌اند، دیده شده است. از سوی دیگر کرونا، رفلاکس و نیز آسم نیز می‌توانند مرتبط با هم باشند.

 

درمان رفلاکس معده در کرونا

تاخیر در درمان رفلاکس معده در کرونا می‌تواند صدمات بیشتری را به ارگان‌های داخلی بدن وارد کند. از این رو است که حتما می‌بایست متخصصین کرونا برای درمان آن اقدام کنند. چراکه رفلاکس معده می‌تواند به تدریج در قسمت گلو نیز آثار بدی را ایجاد کند که باعث می‌شود تا مشکلات حاصل از کرونا وخیم‌تر گردند

 

درمان رفلاکس شدید معده

همانطور که گفتیم، رفلاکس در حالت شدید با جراحی و دارو درمانی همراه است. هرچند در بیشتر موارد داروها برای پیشگیری از این مشکل و تسکین علائم رفلاکس معده موثر هستند اما جراحی نیز لازم است. در این صورت باید گفت جراحی برای رفلاکس معده خود به انواع مختلفی تقسیم می‌شود. رایج‌ترین نوع جراحی برای این مشکل را می‌توان مدل فوندوپلیکیشن دانست که با عنوان Fundoplication شناخته می‌شود. در این حالت می‌تواند فتق هیاتال را در صورت وجود درمان نماید. شما می‌توانید این جراحی را در قسمت انتهایی در مری انجام دهید که منجر به تقویت اسفنکتر مری خواهد شد. با انجام این یک دریچه یکطرفه شده و می‌تواند در جلوگیری از رفلاکس معده موثر باشد. در انجام این عمل یا یک برش بزرگ در قسمت فوقانی شکم ایجاد شده یا با چند برشکوچک این کار انجام می‌گردد. در حالتی که چند برش کوچک رخ دهد، جراحی با عنوان لاپاراسکوپی شناخته می‌شود.

 

درمان دارویی ریفلاکس

اولین توصیه پزشکان در درمان رفلاکس معده، تغییر در شیوه زندگی است. با این حال اگر این راه‌حل نتیجه ندهد، می‌توان اقدام به دارو درمانی کرد که می‌تواند برای خنثی کردن اسیدهای معده یا کاهش آنها مفید باشد.

 

از جمله داروهای موثر در درمانان این مشکل می‌توان به داروی امپرازول و نیز داروهایی مانند لانسوپرازول، پنتوپرازول و نیز رابپرازول اشاره کرد. از دیگر داروهایی که می‌توانند برای این مشکل مفید باشند همچنین می‌توان گفت:

 

به این نکته توجه کنید که پیش از عمل جراحی، نباید داروهایی از جمله آسپرینی و رقیق کننده های خونی و نیز داروهایی برای ضد التهاب مصرف شود.

 

داروهای ضد اسید معده کدامند؟

استفاده از داورهای ضد اسید و کاهنده آن یکی از راه‌حل های درمانی است. در این رابطه می‌توان به برخی از موارد اعم از امپرازول (Prilosec)، لنزوپرازول (Prevacid)، اسموپرازول (Nexium)، پنتوپرازول  (Protonix) یا داروهایی که برای مهار پمپ پروتون (Proton Pump Inhibitors) به کار می‌روند اشاره کرد.

 

قرص رفلاکس معده

همانطور که در قسمت قبل گفتیم، استفاده از داروهایی مانند امپرازول و نیز داروهای ضد اسید معده برای درمان رفلاکس معده توصیه می‌گردد.

 

درمان رفلاکس معده طب سنتی

در رابطه با دستورالعمل‌هایی که در مورد درمان طب سنتی رفلاکس معده بیان شده است می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:

کمتر کردن وزن،

استفاده از رژیم غذایی ضد رفلاکس،

استفاده از بادام خام و خوردن آن،

استفاده از آلوئه ورا به مقدار 60 میلی لیتر شرب غیر فرآوری شده از آن،

استفاده از آب گرم و آبلیموی تازه پیش از صبحانه که میتواند 20 دقیقه قبل آن بوده و در حالت معده خالی باشد،

استفاده از جوش شیرین در نصف فنجان آب،

استفاده از سرکه سیب به مقدار 1-2 قاشق چایخوری.

https://irjavan.com/%d8%b1%d9%81%d9%84%d8%a7%da%a9%d8%b3-%d9%85%d8%b9%d8%af%d9%87-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa/

برچسب ها : ,

نگارش در تاريخ جمعه 14 بهمن 1401 توسط امروز مگ

 متن آهنگ دلمو دست تو دادم من دلتنگ احساسی محمد علیزاده

هواتو کردم من حیرون تو این روزا هواتو کردم!♫!
دلم میخوادت میخوام بیام تو آسمون دورت بگردم!♫!
!♫! هوایی میشم همون روزا که میبینم هوامو داری !♫!
میخوام بدونم تاکی میخوای ببینی و به روم نیاری!♫!
دلمو دست تو دادم من دلتنگ احساسی!♫!
نمی ذاری که تنها شم تو رو من خیلی حساسی!♫!
دلمو دست تو دارم دلمو آسمونی کن!♫!Musicdel | موزیکدل

 

 آهنگ جدید محمد علیزاده به نام «دلمو دست تو دادم من دلتنگ احساسی»

برچسب ها : ,

نگارش در تاريخ پنجشنبه 1 دی 1401 توسط امروز مگ

 رهبر تفاوت بین موضوع اصلی و بدنه اصلی گزارش شما است. و هدف از نوشتن این است که خوانندگان را تشویق به خواندن بقیه مقاله کنند. نکته بسیار مهم: به یاد داشته باشید که در موضوع خود به شخصیت مخاطبان خود توجه کنید. و از کلمات کلیدی خود در آنجا استفاده کنید تا تأثیر بیشتری بر وب سایت خود داشته باشید.

دلایل تاثیر گزارشات تبلیغاتی بر کسب و کار
امروزه با افزایش روزافزون کاربران اینترنت و فضای مجازی، تبلیغات شرکتی اندکی تکامل یافته و در فضای اینترنت و فضای مجازی محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. محصولات و همچنین کار خود را به مخاطبان بیشتری معرفی کنید و کسب و کار خود را گسترش دهید. بررسی ها نشان می دهد که هر چه درصد متن مربوط به کلمه کلیدی و درصد متن اطراف لینک بیشتر باشد، رتبه سایت بهتر خواهد بود. رپورتاژ تبلیغات یکی از بهترین راه ها برای افزایش بازدید سایت و دریافت بک لینک قوی است. همه ما می خواهیم ترافیک وب سایت خود را افزایش دهیم. در این آموزش قصد داریم تا شما را با روش های صحیح سفارش رپورتاژ آگهی آشنا کنیم.
انتشار رپورتاژ آگهی یک روش سالم برای ایجاد بک لینک برای وب سایت ما است، اما نباید فراموش کنید که رپورتاژ آگهی گران است و سایر وب سایت ها به من و شما اهمیتی نمی دهند، اعتبار وب سایت آنها به صادق بودن بستگی دارد. ! شرکت راش وب به شما کمک می کند تا بهترین تصمیم را در ایجاد استراتژی های سئوی خود بگیرید و حتی برای پرداخت هزینه بیشتر می توانید تولید محتوای گزارش خود را به این شرکت برون سپاری کنید. کارشناسان سئو همیشه به دنبال راه های بهتری برای افزایش رتبه گوگل خود هستند. ربات های جستجوگر گوگل با خزیدن و شناسایی این لینک ها به شما امتیاز می دهند. بک لینک ها می توانند دو طرفه و سه طرفه باشند. اکثر آنها از آن استفاده می کنند و نتایج خوبی خواهند داشت، اما مهمتر از آن پیوند سه طرفه است که در آن سایت A به سایت B و سایت B به C و C به A پیوند می دهد. سلام به فالوورهای همیشگی هفت بک لینک، امروز میخواهیم در مورد لینک بیلدینگ PBN صحبت کنیم که ممکن است درباره آن شنیده باشید.
ارتباط با تکنیک های جدید
در این تکنیک همه چیز به شخصیت گزارشگر بستگی دارد. از ویژگی های متن گزارش می توان به استفاده از کلمات تکراری در گوگل، انتخاب عنوان زیبا و طولانی، عدم وجود غلط املایی، دروغ و اغراق، استفاده از زبان ساده و آزاد برای تسهیل ارتباط با مخاطب و ... اشاره کرد. . اگرچه گوگل از اینکه بک لینک ها روز به روز دشوارتر می شوند قدردانی می کند، اما ساده ترین استراتژی برای به دست آوردن لینک های طبیعی و دائمی، انتشار یک گزارش تبلیغاتی است. اگر محتوای بی کیفیت را در چندین سایت ارسال کنید، بدون آسیب رساندن به کسب و کار خود با مشکل مواجه خواهید شد و سایر مخاطبان علاقه ای به تبلیغات شما نخواهند داشت. در نوشتن متن های گزارش باید دقت زیادی داشته باشیم زیرا هر چه کیفیت این متون بالاتر باشد سطح سئوی سایت بهتر می شود و با بهبود سئوی سایت تعداد بازدیدکنندگان سایت و خرید افزایش می یابد. بنابراین خرید لینک های ارزان بد نیست، اما نحوه ساخت آن مهم است.
چگونه مشاوره سئو دریافت کنیم؟
اگر لینک فعالی از دامنه منقضی شده یا دامنه ای که دارای رتبه و اعتبار جستجوی گوگل است پیدا کرده اید، این فرصتی برای سئو سایت شما است. شما می توانید این دامنه را خریداری کرده و با استفاده از ریدایرکت 301 اعتبار را به سایت خود انتقال دهید. اگر از عناصر nofollow در قسمت کد HTML خود استفاده کرده اید، بک لینک شما نیز nofollow خواهد بود که هیچ رتبه و اعتباری ندارد. شما به راحتی می توانید با انتشار مطالب گزارش عالی که خودتان نوشته اید یا با تبلیغات در وب سایت های برجسته، حضور آنلاینی برای کسب و کار خود داشته باشید. خرید بک لینک می تواند جایگاه وب سایت شما را در نتایج گوگل به رتبه 1 گوگل ارتقا دهد و بک لینک های قوی تمام اتوماتیک Bekurity از ایران نیاز شما را به لینک سازی برطرف می کند. با دریافت نکات سئو از سایت neshoonet.ir می توانید اطلاعات بیشتری در مورد روش های انجام این کار به دست آورید.

برچسب ها : ,

نگارش در تاريخ سه شنبه 17 آبان 1401 توسط امروز مگ

خواص وازلین برای پوست خواص ژله نفتی برای پوست

ژل نفتی علاوه بر استفاده به عنوان روان کننده، در صنایع آرایشی و بهداشتی به عنوان مرطوب کننده، نرم کننده و محافظ پوست و مو نیز نقش دارد. علاوه بر این، تحقیقاتی در مورد تأثیر آن بر آسیب ها و سوختگی ها انجام شده است.

من فاطمه حبشی هستم و به اثرات وازلین بر روی پوست اشاره می کنم. اگر شما نیز در طول روز زیاد از وازلین استفاده می کنید، این مقاله را دنبال کنید.

اثربخشی وازلین برای پوست توسط بسیاری از متخصصان پوست تایید شده است و می تواند در بهبود سلامت پوست موثر باشد. امروزه بسیاری از کرم ها و لوازم آرایشی از این ماده فوق العاده استفاده می کنند. وازلین پوست را مرطوب، ترمیم و محافظت می کند.

عناوین اصلی در این صفحه

کاربردهای ژله نفتی در صنعت سلامت چیست؟

وازلین در اواسط قرن نوزدهم از فرآورده های نفتی کشف شد. این فرآورده مانند سایر فرآورده های نفتی مانند گازوئیل و بنزین دارای خاصیت روان کنندگی است.

در گذشته افراد زیادی از این ماده شگفت انگیز برای درمان زخم، سوختگی و مشکلات پوستی استفاده می کردند. با این حال می توان خواص بیشتری را به خصوص در زمینه زیبایی و سلامت پوست و مو به آن نسبت داد.

تحقیقات نشان می دهد که استفاده از وازلین روی پوست صورت در بیشتر موارد مشکلی ایجاد نمی کند. این ترکیب علاوه بر مرطوب نگه داشتن پوست صورت، یک لایه محافظ نیز ایجاد می کند. به این نتیجه رسیده ایم که وازلین نقش محافظتی روی پوست صورت نیز دارد.

فراموش نکنید که وازلین را نمی توان مرطوب کننده پوست نامید، زیرا وازلین خاصیت مرطوب کنندگی کمی دارد و فقط به حفظ رطوبت در پوست کمک می کند. در واقع با ایجاد یک لایه چربی روی پوست از تبخیر آب در پوست جلوگیری می کند. از وازلین برای از بین بردن خشکی پوست صورت، ترمیم لب ها و چشم های ترک خورده، پاک کردن آرایش، جوان سازی پوست، درمان پسوریازیس و لایه برداری پوست صورت و لب ها استفاده می شود.

همچنین بخوانید: پاک کننده آرایش طبیعی خود را در خانه بسازید (آموزش)

فواید شگفت انگیز وازلین برای پوست

مفیدترین اثر وازلین بر روی پوست جلوگیری از کم آبی و حفظ رطوبت است که با بهبود سطح رطوبت پوست از بسیاری از مشکلات مانند خشکی، پیری، جوش، چین و چروک و جوش جلوگیری می شود.

همانطور که قبلا ذکر شد، این محصول خود را مرطوب نمی کند، فقط به حفظ آب برای مدت طولانی در بافت پوست کمک می کند.

یکی دیگر از خواص مهم این ماده خاصیت محافظتی آن بر روی پوست است. وازلین به عنوان بانداژی برای پوست آسیب دیده عمل می کند و در برابر میکروب ها محافظت می کند، تا حدی در برابر باکتری ها و ویروس ها محافظت می کند.

قدرت التیام بخش یکی دیگر از خواص ژل نفتی است که در گذشته و در نبود درمان های پزشکی فراوان به بسیاری از افراد و بیماران در بهبود زخم ها، سوختگی ها و زخم ها کمک کرده است.

وازلین برای آکنه

جوش صورت می تواند دلایل پزشکی زیادی داشته باشد اما به طور کلی رشد باکتری در غدد چربی پوست را می توان عامل مهمی در ظاهر این مهمانان پوستی ناخوانده دانست.

این غدد چربی هستند که میزان چربی پوست را کنترل می کنند و تولید بیش از حد چربی در پوست منافذ پوست را مسدود می کند و مشکلات زیادی از جمله رشد باکتری ها و کمبود اکسیژن در پوست ایجاد می کند. بافت ها

وازلین به دلیل خاصیت لایه برداری، محافظتی و مرطوب کنندگی به از بین بردن قرمزی و عفونت های باکتریایی پوست کمک می کند. اما باید در نظر داشت که افزایش چربی در پوست صورت و ایجاد آکنه وجود دارد. استفاده از یک لایه نازک از ژل نفتی در حین اصلاح می تواند با کاهش خشکی پوست به کاهش خطر جوش زدن برای مردان و زنان کمک کند.

اثرات ژله نفتی بر چین و چروک بند انگشت

وازلین را یکی از موثرترین مواد در رفع چین و چروک صورت می دانند. در شب قبل از رفتن به رختخواب صورت خود را با صابون مناسب بشویید و یک لایه نازک ژله نفتی بمالید. به مدت 20 دقیقه روی پوست قرار دهید، سپس صورت خود را دوباره با آب ساده بشویید.

همچنین بخوانید: کیست پوست صورت (علائم، علل، درمان و پیشگیری)

تاثیر فوق العاده این روش برای کاهش چین و چروک های صاف صورت (دور چشم، زیر چشم و اطراف لب) عالی است.

وازلین برای پوست های ترک خورده بسیار مفید است

علائم کشش روی پوست با همان علائم کشش به ویژه در بین ورزشکاران، مادران باردار و کسانی که با رژیم غذایی و ورزش وزن کم کرده اند، شایع است. مرطوب کردن پوست با وازلین و پماد آگهی به کاهش و درمان این گونه مشکلات پوستی کمک زیادی می کند. هیدراته نگه داشتن و مرطوب نگه داشتن پوست نیز نقش مهمی در از بین بردن ترک های پوستی دارد.

وازلین برای کاهش لک

عوامل زیادی مانند مشکلات پوستی، وراثت، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، رژیم غذایی، افزایش سن، نارسایی کبد، استرس و سرطان در ایجاد اسکارهای صورت نقش دارند. وازلین یک لایه محافظ، ضد پیری و ترمیم کننده روی پوست ایجاد می کند. در نتیجه در رفع موارد خفیف لک های صورت موثر است.

وازلین برای درماتیت

وازلین با آبرسانی و لایه برداری پوست با التهاب و قرمزی مبارزه می کند. همچنین با تشکیل یک لایه محافظ، بروز عفونت و ظهور عوامل بیماری زا، باکتری ها و قارچ ها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. از آنجایی که این محصول رایحه خاصی ندارد، سوزش پوست را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و به درمان سریع التهاب و اگزما پوست کمک می کند.

وازلین برای اگزمای پوستی

وازلین برای پوست نیز مفید است، پوست خشک بیماران اگزما کمک زیادی به این ماده فوق العاده می کند. وازلین یک مرطوب کننده عالی برای افرادی با پوست حساس است. از وازلین می توان برای درمان آکنه نوزاد نیز استفاده کرد.

ترمیم پوست با وازلین

پوست آسیب دیده بیش از هر نوع پوست دیگری نیاز به محافظت و مراقبت دارد. وازلین برای جای زخم و خراش های خفیف ایده آل است. این ماده بسیار مفید با مرطوب نگه داشتن پوست از رشد میکروب ها، باکتری ها و عفونت ها جلوگیری می کند.

همچنین بخوانید: کلاژن درمانی برای پوست و مو (همه چیز درباره کلاژن تراپی)

وازلین برای خارش پوست

خارش سطح پوست می تواند دلایل زیادی مانند آلرژی، مشکلات پوستی و مشکلات کبدی داشته باشد. برای رفع خارش پوست می توانید چند دقیقه پوست را با وازلین ماساژ دهید و سپس با آب سرد بشویید. این عمل به کاهش خارش پوست کمک می کند.

آیا وازلین پوست را روشن می کند؟

همانطور که می دانید میزان رنگ پوست در تاریکی یا روشنایی نقش مهمی دارد و میزان این رنگ با توجه به عواملی مانند بیماری، وراثت و نور خورشید تغییر می کند. بنابراین تاثیر وازلین در تیره شدن و روشن شدن پوست به طور کامل ثابت نشده است.

چگونه از وازلین برای پوست صورت استفاده کنیم؟

بهترین روش استفاده از وازلین این است که ابتدا پوست خود را با یک شوینده مناسب کاملاً بشویید و با یک پارچه نرم به آرامی خشک کنید.

بهتر است هنگام استفاده از وازلین، پوست را مرطوب نگه دارید تا به وازلین کمک کنید اثر مرطوب کنندگی خود را (حفظ آب در بافت پوست) انجام دهد. سپس با نوک انگشتان یا گوش پاک کن مقدار کمی از وازلین را روی نواحی حساس پوست (مانند دور چشم و لب) بمالید.

بهتر است این کار را عصر قبل از خواب انجام دهید و بعد از 20 دقیقه دوباره صورت خود را بشویید.

عوارض استفاده از وازلین برای آکنه چیست؟

از آنجایی که وازلین روغنی است، یکی از اثرات منفی آن آکنه و چرب بودن پوست های چرب است. در نتیجه احتمال بروز آکنه وجود دارد. همچنین برای آفتاب سوختگی، ژلاتین می تواند پوست را تشدید کرده و آن را تیره تر کند.

علاوه بر این، خوب است بدانید که لوسیون ها را نمی توان به عنوان مرطوب کننده و پایه آرایش استفاده کرد زیرا لوسیون ها خاصیت مرطوب کنندگی ضعیفی دارند. وقتی از این کرم به عنوان آرایش استفاده می کنید، پوستتان چرب می شود و آرایشتان جاری می شود.

این پماد در واقع تنها با ایجاد یک لایه چربی روی پوست از تبخیر آب در پوست جلوگیری می کند. اما می توانید از وارلین برای پاک کردن آرایش صورت و سپس از فوم یا پاک کننده برای پاک کردن چربی استفاده کنید.

  

خواص وازلین برای پوست

 

برچسب ها : ,

نگارش در تاريخ سه شنبه 29 شهريور 1401 توسط امروز مگ

 

 کار به عنوان یک پزشک در کانادا به دلایل زیادی با ارزش است:

  • به مردم کمک می‌کنید و جان‌ها را نجات می‌دهید
  • فرصت های شغلی عالی
  • جبران سخاوتمندانه و انعطاف پذیری
  • امکان دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی
 

پس از اتمام دوره دبیرستان

تسلط به زبان انگلیسی (اجباری) و فرانسوی (اختیاری).
یک مدرک لیسانس، ترجیحاً مبتنی بر رشته‌های علمی، از یک دانشگاه معتبر دریافت کنید.
قبولی در آزمون پذیرش کالج پزشکی (MCAT) .
برای شانس بهتر پذیرش در دانشکده پزشکی به مدارک و معدل بالا دریافت کنید.
 

پس از تحصیل در مقطع کارشناسی

دوره چهار ساله تحصیل از دانشکده پزشکی را به پایان برسانید - دو سال در کلاس درس و آزمایشگاه و دو سال تمرین بالینی.
برای تبدیل شدن به یک پزشک دارای مجوز، آزمون ارزیابی شورای پزشکی کانادا (MCCEE) را بگذرانید.
یک برنامه اقامت را تکمیل کنید که به اقامت دائم یا شهروندی کانادا نیاز دارد.
 

برنامه های کارشناسی که می‌توانید در نظر داشته باشید

لیسانس علوم - زیست شناسی، دانشگاه مموریال نیوفاندلند
لیسانس علوم - علوم زیست پزشکی، دانشگاه واترلو
لیسانس علوم - زیست شناسی، دانشگاه کنکوردیا ادمونتون
لیسانس علوم - زیست شناسی، دانشگاه جزیره ونکوور
برنامه خود را انتخاب کنید و همین امروز درخواست دهید!

برچسب ها : ,

نگارش در تاريخ دوشنبه 29 فروردين 1401 توسط امروز مگ

 

این دستگاه جهت بالا بردن زمان استفاده از باطری بعد از چند ثانیه صفحه آن به حالت خاموش در می آید، تا انرژی هدر نرود. از این رو استفاده از آن برای نظافت مکان های مختلف از لحاظ تأمین انرژی بسیار مقرون به صرفه می باشد. طراحی تمامی مدل های این نوع کارواش به گونه ای است که آن را به یکی از شوینده های قوی و کارآمد جهت به اتمام رساندن نظافت های مختلف تبدیل کرده است. همچنین فشار بسیار بالای این شوینده بسیار قوی با استفاده از تجهیزات مرغوب و قدرتمند مانند دسته لانس کارواش می تواند تمامی قسمت های باریک و اماکنی که دسترسی به آن ها سخت و دشوار باشد را به آسانی پاکیزه نماید. با استفاده از این دستگاه طیف عظیمی از فعالیت های سخت و دشوار مانند لایه برداری، جرم بری، رسوب زدایی، زنگ بری، از بین بردن رنگ های پوسیده، حذف آلودگی های چرب و روغنی و بسیاری عملیات نظافتی دیگر با سهولت و سرعت هرچه تمام تر صورت می گیرد. 

 

یکی دیگر از انواع نازل های پرکاربرد در این کارواش، نازل دوار است که از آن در جهت حذف و از بین بردن آلودگی های سفت و سخت تر استفاده می شود. به طور کلی کارواش صنعتی یک شوینده کارآمد و ایمن است که کاربر با اطمینان و اعتماد کامل آن را در جهت نظافت و حذف آلودگی های محیط به کار می گیرد. بهره مندی انواع واترجت صنعتی برتولینی از چرخ های بزرگ و دسته های ارگونومیک باعث جا به جایی آسان آن در محیط های مختلف می شود که این امر افزایش سرعت عملیات نظافت را به دنبال دارد. به حداقل رساندن تعداد نیروی خدماتی و کاهش در میزان مصرف آب و مواد شوینده از یک سو و کاهش زمان کافی برای انجام فرایند نظافتی و همچنین کاهش هزینه و افزایش میزان بهره وری کارواش صنعتی از دیگر مزایای استفاده از کارواش برتولینی به حساب می آید. برای استفاده از تایمر باید یک سایبان برای آن درست کنید تا در مقابل نور خورشید دچار فرسودگی نشود علاوه بر این در هوای خیلی سرد که امکان یخ زدگی تایمر وجود دارد باید درب آن برداشته شود. پمپ پیستونی سری RX400 یکی از انواع آن محسوب می شود که در ادامه توضیح داده خواهد شد.

 

در ادامه اطلاعات سری RX400 ارائه شده است. به طور کلی کارواش دارای تنوع بسیاری بالایی است و در انواع متفاوتی متناسب با نیاز مشتریان خود ساخته شده است. خرید آنلاین پمپ پیستونی برتولینی سری RX400 به مشتریان محترم این امکان را می دهد که علاوه بر دسترسی به کاتالوگ پمپ برتولینی و با صرف مدت زمان بسیار کم، پمپ پیستونی مد نظر خود را متناسب با نیازشان به راحتی انتخاب و تهیه نمایند. مه پاش رستوران و کافی شاپ مه پاش کافی شاپ : رستوران ها و کافی شاپ ها مکان هایی هستند که امروزه کابرد های متفاوتی نسبت به گذشته پیدا کرده اند آنها از اماکن رفاهی ، تفریحی به مکانی رسمی برای یک قرار کاری، یک دیدار دوستانه و یا یک دورهمی خانوادگی تبدیل شده اند به همین دلیل هم مشتریان کافی شاپ ها و رستوران هایی را انتخاب می کنند که علاوه بر کیفیت مطلوب خوراکی ها دارای محیط دلنشین و زیبا هم باشد . با این حال، برای این لازم است که طرح کاشت گلخانه با گیاهان را مطالعه کنید و نقشه ای ایجاد کنید که بر اساس آن یک سیستم آبیاری واحد مونتاژ می شود.

 

این نوع کارواش ها که پیشرفت تکنولوژی و همگام سازی با به روز ترین فناوری های دنیا در آن نمایان است خدمات باکیفیت تر و مطلوب تری را نسبت به گذشته در اختیار عموم مردم قرار می دهند. از این رو ارزش دادن به زمان و وقت بیشتر از گذشته نمایان می شود. شلنگ دستگاه کارواش صنعتی بسته به نوع دستگاه دارای ابعاد مختلفی می باشد. استهلاک پایین نیز یکی دیگر از ویژگی های سیستم مه پاشی صنعتی پروانه ای است که باعث افزایش عمر دستگاه می گردد. همچنین ارتفاع قفسه های بگونه ای در نظر بگیرید که گلدان هایی که در طبقات پایین تر هستند نیز نور بقدر کافی دریافت کنند. نوار قطره ای لابیرنت ساده ترین و مقرون به صرفه ترین در نظر گرفته می شود. یکی از دستگاه هایی است که بسیار ساده کار می کند و می تواند دما و رطوبت محیط را تنظیم کند. انواع مدل ها و رده های گوناگون این دستگاه تمامی رسوبات و چربی ها و جرم های سطحی و عمیق را میان برده بدون آنکه کمترین آسیب و خسارتی به سطح اصلی وارد شود. از دیگر نازل های رایج در کارواش صنعتی برتولینی می توان به نازل سوزنی و نازل زمین شوی نیز اشاره کرد. 

 

مه پاش صنعتی – مه پاش فیتینگی – مه پاش مرغداری

برچسب ها : ,

نگارش در تاريخ شنبه 16 اسفند 1399 توسط امروز مگ

 موسسه خیریه زنده یادان احمدومریم رضایی جهت مرحله دهم تهیه سبدهای موادغدایی و پوشاک خانوارهای ایتام ومحرومین تحت پوشش ازعموم خیرین ونیکوکاران دعوت به همکاری نمود.

 

به گزارش تابناک به نقل از روابط عمومی این موسسه خیریه طبق سنوات سالهای گذشته درآستانه ایام نوروزی باهمکاری خیرین ونیکوکاران سبدهای موادغذایی وپوشاک درحال تهیه تا بین خانوارهای مددجو تحت پوشش این تشکل مردم نهاد توزیع گردد.
هموطنان عزیزونیکوکار می تواند کمکهای نقدی خودرا به کارت باتکی مجازی موسسه به شمار ۵۸۹۴۶۳۷۰۰۰۰۰۹۷۸۴نزد بانک رفاه واریز و یا جهت تحویل اقلام اهدایی خود به هرمیزان با واحد نذورات ومشارکت های مردمی به تلفن ۷۰۷۲ ۹۸۳ ۰۹۱۶ تماس با به ادرس مسجدسلیمان کوی شهیدخوش اخلاق موسسه خیربه زنده یادان احمدومریم رضایی تحویل نمایند.
گفتنی است موسسه خیریه زنده یادان احمدومریم رضایی ازموسسات خیریه بزرگ استان خوزستان است که ازسال۹۲تاسیس و دوهزارخانوار محروم را باهدف توان افزایی ومحرومیت زدایی تحت پوشش خوددارد.

دعوت به همکاری درتهیه موا غذایی ۲۰۰۰ خانوار محروم

 

برچسب ها : ,

نگارش در تاريخ شنبه 16 اسفند 1399 توسط امروز مگ

 

متخصصان بخش روانشناسی گروه علوم پزشکی دانشگاه فلورانس ایتالیا مقاوم ترین افراد در برابر بیماری همه گیر کرونا را شناسایی کردند.

 

به گزارش حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، دانشمندان برای شناسایی ارتباط بین سایکوپاتی و بهزیستی در قرنطینه،  نظر سنجی انجام دادند. پاسخ دهندگان پرسشنامه‌ای را برای سنجش ویژگی‌های شخصیتی و روانی و درک آن‌ها از خطر ابتلا به کرونا پر کردند و سپس سطح رفاه آن‌ها در دوره قرنطینه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. در مجموع ۶۱۹ نفر در این تحقیقات شرکت کردند که میانگین سنی آن‌ها ۳۱/۳ سال بود.

با توجه به نتایج این مطالعه، مشخص شد که بیشترین مقاومت در برابر همه گیری در بین کسانی بوده است که بی پروایی، گستاخی و تمایل به رذالت از جمله خصوصیات بارز آن‌ها محسوب می‌شده است. این افراد در طول انزوا و قرنطینه سطح استرس کمتری را تجربه کردند. در عین حال، پاسخ دهندگان دارای وضعیت روانی ناپایدار و افراد دمدمی مزاج در شرایط قرنطینه احساس کسالت و بدحالی می‌کردند.

ماریا بوگدانووا، دانشیار گروه روانشناسی عمومی و اجتماعی دانشگاه دولتی استان تیومن روسیه در این رابطه توضیح داد که ویژگی‌های منفی شخصیت می‌توانند در شرایط بحرانی و کمبود منابع مفید باشد.

او توضیح داد: گستاخی، تمایل به ریسک و دوری از همدلی با دیگران کمک می‌کند تا این منابع را برای خود نگه داشته و با دیگران به اشتراک نگذاریم.

انتهای پیام/

برچسب ها : ,

نگارش در تاريخ شنبه 16 اسفند 1399 توسط امروز مگ

 

سخنگوی وزارت بهداشت نسبت به افزایش تردد ها در ایام پایانی سال هشدار داد و توصیه کرد مردم خریدهای عید را اینترنتی انجام دهند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، سیماسادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت‌وگوی زنده تلوزیونی، اظهار کرد: تردد‌ها و حضور در مراکز خرید در ایام پایانی سال  افزایش پیدا کرده است و به مردم هشدار می دهیم  که برای تامین کالا و خدمات مورد نیاز خود به صورت اینترنتی اقدام کنند.

 لاری افزود: با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال و افزایش تردد و حضور در مراکز خرید، توصیه ما این است که هموطنان عزیز به شکل اینترنتی نسبت به تأمین کالا و خدمات مورد نظر خود اقدام کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه در صورت نیاز به خرید حضوری سعی کنید در ساعات کم تردد اقدام کنید، تصریح کرد: به مردم توصیه می کنم به هیچ وجه به مغازه‌ها و فروشگاه‌هایی که فاقد تهویه مناسب هستند مراجعه نکرده و به حفظ اصول بهداشتی مثل فاصله گذاری اجتماعی  و استفاده از ماسک توجه کنند.

انتهای پیام/

برچسب ها : ,

صفحه قبل 1 2 3 صفحه بعد