تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
خرید از چین
انجام پروژه متلب
حمل خرده بار به عراق
چت روم
ایمن بار
Bitmain antminer ks3
چاپ ساک دستی پلاستیکی
برتر سرویس
لوله بازکنی در کرج
هزینه شارژ کارتریج به چه عواملی بستگی دارد؟
امروز مگ
عمومی
نگارش در تاريخ سه شنبه 13 تير 1402 توسط امروز مگ

 

چه عواملی بر قیمت بارگیری کارتریج تأثیر می گذارد؟

تاثیر قیمت رنگ بر هزینه پر کردن مجدد کارتریج

تونر و جوهر مواد مصرفی اصلی کارتریج هستند و بدون آنها نمی توانید چاپ کنید. تنوع این مواد و شرکت های سازنده آنها انتخاب تونر را تا حدودی دشوار می کند. اما انتخاب تونر با کیفیت بسیار مهم است و ارتباط مستقیمی با کیفیت چاپ دارد. استفاده از تونرهای غیر اصل و تقلبی نه تنها کیفیت مورد انتظار شما را به ارمغان می آورد، بلکه منجر به چاپ کمتری نسبت به تونرهای اصلی می شود. کیفیت چاپ، وضوح و وضوح اسناد چاپی از دیگر مواردی است که اهمیت استفاده از کارتریج تونر اصل را افزایش می دهد.

پودر تونر پرینتر رنگی اچ پی

برخلاف تصور رایج که استفاده از کارتریج های تقلبی برای شارژ کارتریج مقرون به صرفه است، این کارتریج ها نه تنها هزینه های شما را افزایش می دهند، بلکه با از بین بردن تمام قسمت های کارتریج مانند سر، درام و سوخت، عمر مفید آن ها را کاهش می دهند. . بنابراین استفاده از تونر اورجینال با وجود افزایش هزینه شارژ کارتریج منجر به کیفیت و دوام بهتر تجهیزات اداری می شود و در آینده مجبور به پرداخت خسارات سنگین نخواهید بود.

یکی دیگر از عوامل مهم و تاثیرگذار که هزینه بارگیری مجدد کارتریج ها را تعیین می کند، اطمینان از پر شدن کارتریج تا حداکثر ظرفیت است. با انجام این کار، چاپگر پس از هر بار شارژ کارتریج، صفحات بیشتری را چاپ می کند و در هزینه شما صرفه جویی زیادی می کند.

نقش قیمت درام در هزینه های بارگیری کارتریج

درام یک غلتک الکتریکی است که تونر را از کارتریج می گیرد تا تصویر را روی کاغذ منتقل کند. بسته به طرح و مدل چاپگر، درام ها به دو صورت وارد می شوند. در برخی از چاپگرها درام در کارتریج تعبیه شده است و در برخی دیگر یک واحد جداگانه است. کارتریج های درام داخلی کمی گران تر از ماشین های درام مستقل هستند.

درام کارتریج پرینتر لیزری

دستگاه‌هایی که دارای درام مستقل از کارتریج هستند اغلب نیاز به تعویض درام پس از سه یا چهار بار شارژ یا پس از تعویض کارتریج دارند. بشکه ای که با کارتریج مطابقت دارد ممکن است پس از شارژ شدن هر کارتریج نیاز به تعویض داشته باشد. در واقع، در مقایسه با سایر قسمت های کارتریج، قبل از هر دوره شارژ، درام نیاز به تعویض دارد.

اگر سطح درام در اثر استفاده خراشیده یا آسیب ببیند و با درام جدید جایگزین نشود، صفحات چاپ شده دارای خطوط عمودی ظریف و نقاط و لکه های زیادی خواهند بود. بنابراین قیمت درام می تواند ارتباط مستقیمی با قیمت پر کردن کارتریج داشته باشد.

نقش جابجایی مغناطیسی در سرعت بارگذاری کارتریج

آهنربا یک میله استوانه ای است که خاصیت مغناطیسی دارد. این قسمت بین کارتریج و درام قرار دارد و تونر تحت تاثیر بارهای الکتریکی بین آهنربا و درام به درام منتقل می شود. هنگام شارژ کارتریج، آهنربا، مانند درام، باید بررسی شود. زیرا بعد از درام قسمت دوم است که در اثر استفاده مکرر آسیب بیشتری می بیند و باید به صورت دوره ای تعویض شود.

آهنربا برای کارتریج پرینتر لیزری

آسیب به آهنربا باعث ایجاد لکه های سیاه، چاپ محو شده و سوراخ های سفید در نسخه چاپی می شود. تعویض آهنربا هنگام شارژ یکی دیگر از گزینه هایی است که مستقیماً بر هزینه شارژ مجدد کارتریج تأثیر می گذارد.

تاثیر قیمت فوم غلتک بر قیمت کارتریج

هنگام پر کردن مجدد کارتریج، توصیه می شود قطعات فرسوده شده در طول فرآیند چاپ را با قطعات جدید جایگزین کنید. تمرکز در اینجا حفظ کیفیت چاپ، چاپ بیشتر و افزایش عمر دستگاه شما است. غلتک فوم در هنگام پر کردن مجدد کارتریج در کنار درام و آهنربا یک قطعه جایگزین اولویت است.
 

غلتک فوم کارتریج پرینتر لیزری

فوم رولر علاوه بر کمک به انتقال جوهر به کاغذ در حین چاپ، وظیفه زدودن کثیفی و زباله های روی درام را نیز بر عهده دارد. اگر این قطعه آسیب ببیند، با نسخه های چاپی بی کیفیت و بسیاری از اختلالات دیگر مواجه خواهید شد. به همین دلیل توصیه می شود هنگام بارگیری کارتریج، سلامت این قطعه را به دقت بررسی کرده و در صورت لزوم با قطعه جدید تعویض کنید. با توجه به این موضوع می توان گفت که قیمت فوم رولر در هزینه ایستگاه شارژ کارتریج نیز تاثیرگذار است.

نقش جایگزینی تراشه در قیمت شارژ کارتریج

تراشه‌های الکترونیکی تعبیه‌شده در کارتریج، با نمایش هشداری در رایانه، هنگامی که تونر چاپگر کم است، به شما اطلاع می‌دهند. از این تراشه های هوشمند برای ذخیره و نظارت بر سطح فعلی کارتریج تونر استفاده می شود و علاوه بر کاهش میزان تونر دستگاه، هشدارهایی را در صورت بروز مشکلات دیگر به کامپیوتر ارسال می کند.

چیپست تراشه های کامپیوتری

بیشتر اوقات این مدارهای کنترلی برای زنگ های خاص برنامه ریزی می شوند و گاهی اوقات حتی با نصب کارتریج بارگذاری شده همچنان هشدار می دهند و فرآیند چاپ را متوقف می کنند. یکی از بزرگترین مشکلات بارگذاری کارتریج نیز می تواند ذکر شود. برای حل این مشکل، این چیپست ها باید پس از پر کردن کارتریج مجدداً تنظیم یا جایگزین شوند تا چاپگر کار کند.

در برخی از مدل های چاپگر، این تراشه ها را می توان با تنظیم مجدد حافظه بازنشانی کرد. در حالی که برخی از این تراشه ها سطح تونر را به طور دائم در حافظه خود ثبت می کنند و ما اجازه دسترسی به اطلاعات آن را نداریم. اگر چاپگر شما دارای چنین چیپست است، هنگام بارگیری کارتریج باید این تراشه الکترونیکی را تعویض کنید و اگر مجبور به انجام این کار هستید، باید هزینه خرید چیپست را به هزینه بارگیری کارتریج خود اضافه کنید.

کلام پایانی

شارژ مجدد کارتریج در عین مقرون به صرفه بودن نسبت به خرید کارتریج هزینه های خود را نیز دارد. اکثر قطعات موجود در کارتریج های امروزی مواد مصرفی هستند و باید در هر بار شارژ مجدد از نظر صحت بررسی شوند. تعویض به موقع هر یک از این قطعات اگرچه ممکن است هزینه پر کردن مجدد کارتریج را افزایش دهد اما باعث افزایش کیفیت چاپ و طول عمر دستگاه می شود.

به یاد داشته باشید که با خرید کارتریج پرینتر جدید، شارژ کارتریج پرینتر را در مراکز معتبری مانند آوای فرهنگ آریا و با کمک کارشناسان این حوزه می توانید هزینه شارژ مجدد باتری کارتریج را کاهش دهید. مانند پر کردن جعبه چاپگر تا حداکثر ظرفیت و بررسی سلامت قطعات آن. چاپگر خود را سالم و روان نگه دارید.
 

 

مراجعه به منبع: قیمت شارژ کارتریج به چه عواملی بستگی دارد؟

برچسب ها : ,